پس از برگزاری آزمون دکتری در اسفند ماه، نتایج اولیه دکتری 1400 در فروردین منتشر می‌شود. کارنامه اولیه آزمون دکتری شامل درصد کسب‌شده توسط داوطلب در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی رشته (سرفصل‌های آزمون دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار) است. علاوه بر این، رتبه داوطلب در رشته امتحانی و نمره تراز کسب‌شده توسط وی و نیز مجاز بودن یا نبودن برای انتخاب رشته دکتری از طریق این کارنامه به اطلاع داوطلبان رسانده می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حدنصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار

انتخاب رشته دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار

پس از اعلام نتایج دکتری 1400، زمان انتخاب رشته دکتری 1400 داوطلبان رشته ترویج و آموزش کشاورزی پایدار که مجاز به انتخاب رشته هستند، احتمالاً در اردیبهشت ماه خواهد بود. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه‌های سراسری شامل رشته‌محل‌های دارای پذیرش در گرایش‌های مختلف این رشته (گرایش‌های دارای پذیرش دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار در دانشگاه‌های سراسری و آزاد در انجمن دکتری مجموعه اقتصاد، توسعه و آموزش کشاورزی قابل مشاهده است.) و نیز ظرفیت پذیرش دکتری 1400 ترویج و آموزش کشاورزی پایدار است.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 نیز احتمالاً اواخر اردیبهشت ماه خواهد بود که فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 اعلام خواهد شد.

تراز قبولی آزمون دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار

طی چند سال اخیر، دعوت به مصاحبه دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار در دانشگاه‌های مختلف بر اساس نمره‌تراز صورت می‌گیرد. بدین صورت که همه داوطلبانی که تراز آن‌ها بالاتر از تراز مدنظر دانشگاه‌ها باشد، فرصت حضور در مصاحبه دکتری آن دانشگاه را خواهند داشت.

در نتیجه محدودیتی برای تعداد داوطلبان جهت حضور در مصاحبه دکتری یک رشته‌محل وجود ندارد.

اطلاع از حدنصاب نمره تراز دعوت به مصاحبه آزمون دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار دانشگاه‌های مختلف می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار دانشگاه‌های مختلف آورده شده است: 

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری ترویج و آموزش کشاورزی پایدار دانشگاه آزاد 96

دانشگاه / مؤسسه

تراز حد نصاب دانشگاه

واحد ایلام

819

واحد بیرجند

819

واحد گرمسار

819

واحد شوشتر

819

واحد علوم و تحقیقات

817

  

تخمین تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه آزاد 96

دانشگاه / مؤسسه

تراز قبولی بدبینانه

تراز قبولی منطقی

تراز قبولی خوشبینانه

 واحد ایلام

817844

620–</