در این مطلب نحوه ثبت نام کنکور دکتری 99 دانشگاه های سراسری و آزاد توضیح داده شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت‌ نام آزمون دکتری 99 احتمالا در نیمه اول آذر ماه شروع خواهد شد. با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد، ثبت‌نام جهت شرکت در آزمون دکتری 99 دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد گرفت. زمان برگزاری کنکور دکتری 99 نیز مطابق معمول در اسفند ماه خواهد بود.

شرایط ثبت نام دکتری 99

بر اساس اعلام سازمان سنجش هر داوطلب ‌تنها می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی ثبت‌نام‌ و در آزمون شرکت‌ نماید. هنگام انتخاب رشته امتحانی آزمون دکتری جهت ثبت‌نام‌ لازم است داوطلبان به رشته های مجاز به ثبت نام دکتری دقت نمایند.

همچنین لازم است داوطلبان به شرایط محرومیت ثبت نام آزمون دکتری نیز توجه داشته باشند. داوطلبان آزمون دکتری 98 که در دوره روزانه پذیرش نهایی شده‌اند، حتی اگر در رشته‌محل قبولی ثبت‌نام نکرده باشند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در کنکور دکتری 99 نیستند. 

مراحل ثبت نام آزمون دکتری 99

1. در ابتدا فایل عکس اسکن‌شده خود را بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام آزمون دکتری آماده کنید.

2. مدارک ثبت نام آزمون دکتری و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام را نیز تهیه کنید.

3. برای ثبت نام آزمون دکتری 99 سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید.

4. با انتخاب گزینه ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری 99 در سایت سازمان سنجش به سامانه ثبت نام این آزمون هدایت خواهید شد.

ثبت نام آزمون دکتری 99 - 1400

5. در این صفحه بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

6. در صفحه «ثبت نام جدید» جهت ادامه مراحل نیاز به تهیه کارت اعتباری ثبت نام دکتری 99 دارید. برای تهیه این کارت، از منوی سمت راست بر روی گزینه خرید کارت کلیک کنید.

کارت اعتباری ثبت نام دکتری 99 - 1400

 

7. در این صفحه با انتخاب گزینه سریال ثبت نام دکتری 99 و انتخاب دکمه «تأیید و ادامه» به صفحه‌ای وارد خواهید شد که لازم است مشخصات خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 99 - 1400

8. با وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک به صفحه پرداخت الکترونیک می‌روید. در این صفحه با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 99 ، نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

 

9. پس از پرداخت هزینه، وارد صفحه‌ای خواهید شد که شامل شماره سریال لازم جهت ثبت نام آزمون دکتری 99 است.

شماره سریال ثبت نام دکتری 99 - 1400

 

10. به صفحه ثبت نام کنکور دکتری 99 بازگردید و با وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی، ارسال اطلاعات جهت ثبت نام را آغاز کنید.

ثبت نام کنکور دکتری 99 - 1400 سراسری و آزاد

 

11. پس از آپلود عکس در این صفحه و کلیک بر روی گزینه ارسال عکس و مشاهده عکسی که در سایت بارگذاری کرده‌اید می‌توانید بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

 

12. در این مرحله لازم است نسبت به وارد کردن کلیه اطلاعات خواسته‌شده به صورت دقیق اقدام کنید.

گفتنی است وارد کردن تمام اطلاعاتی که با ستاره قرمززنگ مشخص شده، الزامی است.

جهت دسترسی به اطلاعاتی همانند کد محل تولد، کد محل صدور شناسنامه، کد رشته امتحانی، کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد و کد موسسه محل اخذ مدرک کارشناسی/کارشناسی ارشد و موارد مشابه بر روی گزینه اطلاعات بیشتر که جلوی هر کادر مشخص شده است کلیک کنید تا کد موردنظر خود را بیابید.

مدارک ثبت نام دکتری 99 - 1400

 

13. به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت نام وارد نمایند.

  • اطلاعات ف