/, دکتری سراسری/انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص جزئیات ثبت نام آزمون دکتری 98

مدرسان شریف

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص جزئیات ثبت نام آزمون دکتری 98

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال 1398 دقایقی پیش بر روی سایت این سازمان قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی تست، در اطلاعیه منتشره از سوی سازمان سنجش درخصوص شرایط ثبت نام کنکور دکتری 98 – 99 سراسری و آزاد آمده است:

پیرو اطلاعیه مورخ 97/08/27 بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1398 برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی می‌رساند که با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند. 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

ثبت‌نام آزمون دکتری 98 از روز سه‌شنبه مورخ 97/09/06 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 97/09/12 پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری 98 و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نماید.

تذکر مهم: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌ ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1398 کلیه دوره‌های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان امکان‌پذیر است؛ لذا داوطلبان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را که همزمان با شروع ثبت‌نام در پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور در دسترس خواهد بود، مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت‌نام دکتری 98 باید طی کند:

1- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1).  

2- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب براساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

3- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

4- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی کنکور دکتری 98

به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

نحوه توزیع کارت آزمون دکتری 98

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1398 در روز جمعه مورخ 97/12/03 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 97/11/30 لغایت روز پنجشنبه مورخ 97/12/02 با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 33 تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

توصیه‌های‌ مهم‌ ثبت نام دکترا 98

1) توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و کدپیگیری 16 رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

2) به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3) با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

4) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد. 

5) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن گویای‌: 42163-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نموده و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص جزئیات ثبت نام آزمون دکتری 98
5 (100%)
۱۳۹۷-۹-۵ ۲۲:۳۴:۵۷ +۰۳:۳۰۳ آذر, ۱۳۹۷|تک, دکتری سراسری|۱۴ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مهسا
مهسا

سلام.
ببخشید آیا دانشجو دکترا آزاد ک امسال قبول شده و ثبت نام کرده ولی مرخصی گرفته از این ترم میخواد بره دیگ نمیتونه امسال ثبت نام کنه چون شاید نخواد دیگ بره دکترا آزاد اون شهری ک قبول شده

ستایش
ستایش

اگه تکمیل ظرفیت بیاد میشه.

مهسا
مهسا

یعنی چی ؟یعنی میتونم دانشگاه آزاد برم بعد امسال آزمون دکترا هم شرکت کنم اگ قبول شدم آزاد دیگ نرم

محسن
محسن

سلام دوستان گرامی یه مشکلی در ثبت نام دکتری هست که سنجش هر سال داره تکرار میکنه. بعضی رشته ها در کل کشور اعم از دولتی یا ازاد حتی ۱۰ نفر هم برنمی دارن مثل رشته فلسفه علم یا فلسفه منطق یا سنجش و اندازه گیری یا مددکاری اجتماعی یا بیوانفورماتیک یا علوم کامپیوتر یا علوم شناختی. بعضی گرایشها مثل اموزش ریاضی هم فقط در قسمت ریاضی کاربردی قرار گرفتن و نه ریاضی محض. برای هر کدوم از این رشته ها یه کنکور برگزار میشه و داوطلب فقط در همین یک رشته میتونه ثبت نام کنه. اما با توجه به… ادامه نظر»

محمدرضا
محمدرضا

رشته ی مدیریت پروژه و ساخت هم همینه. سالی ۳ نفر میخوان. شما لطفا همین پیامتو تو انجمن مدیریت پروژه و ساخت در قسمت پایین سایت بنویس تا دوستان ببینن و اونها هم درخواست بدن. بهتره که مدیریت پروژه و ساخت با مدیریت ساخت (عمران) یا مجموعه معماری ادغام بشه.

محسن
محسن

کپی از پیامو در جای مورد نظر شما گذاشتم

ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!
ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!

سلام این را هم در نظر داشته باشین که این قبیل کد رشته محل ها بخاطر ریسک بالا در انتخاب، متقاضی کمتری دارند، بنابراین شما با تعداد رقبای کمتری روبرو هستین و در مصاحبه نسبتا راحت تر از رشته های پر متقاضی می توانید ظاهر شوید

محسن
محسن

مساله اصلی اینه که هر کدوم از این رشته ها به یک رشته اصلی خیلی نزدیک و هم خانواده هستش و لذا از همون ابتدا درست نبوده که اونو از بدنه اصلی تفکیک کنن مثلا رشته سنجش و اندازه گیری در خانواده روان شناسیه و میتونست در همون باقی بمونه. رقبای رشته سنجش و اندازه گیری عملا همون رقبای روان شناسی هستن و لذا لازم بود همه رو در یک کنکور تلفیق میکردن تا همه رقبای کم و بیش هم رشته در یکجا با هم رقابت کنن. تخصصی کردن کنکورها تا این اندازه حتی در امریکا و اروپا هم دیده… ادامه نظر»

سحر
سحر

درسته. مثلا دکتری ریاضی محض با رتبه ۵۰۰ هم امسال قبول شده اند روزانه، در صورتی که رشته کاربردی تعداد خیلی کمتری پذیرش می شوند. این دسته بندی فقط شانس کاربردی و آموزش ریاضی را کم می کنه. شما محض ریاضی باشی فقط کافیه امتحان بدی همین.

کیوان
کیوان

سلام
ببخشید ششم دفترچه جدیدی برای شرایط ثبت نام و رشته محل ها میاد؟ یا براساس همین دفترچه باید ثبت نام کنیم؟

محسن
محسن

سلام. دفترچه ثبت نام که ششم میاد هیچ چیز خاصی نداره به جز توضیح فیلدهای فرم الکترونیکی و شماره یا کد رشته ها که باید وارد فرم بشن و پس از مطالعه بخشهای مورد نیاز از دفترچه باید ثبت نام انجام داد. ولی رشته محلها در دفترچه انتخاب رشته در سال اتی خواهد اومد انشاالله

شیدا
شیدا

سلام داشتن مدارک زبان الزامی است برای آزمون دکتری؟؟؟

محمدیان
محمدیان

سلام ، برا مرحله مصاحبه امتیاز داره

سپهر
سپهر

نه