اطلاعیه دانشگاه تربیت مدرس در خصوص جزئیات برگزاری مرحله دوم آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی سال ۱۳۹۸ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام دانشگاه تربیت مدرس، کلیه داوطلبان ثبت نام و شرکت در مرحله دوم (بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی، مصاحبه علمی و سنجش عملی) آزمون نیمه متمرکز دوره های دکتری سال ۱۳۹۸ این دانشگاه ضروری است با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط نسبت به ثبت نام الکترونیکی، بارگذاری مدارک الزامی و دریافت گواهی انجام ثبت نام در مهلت اعلام شده در این اطلاعیه اقدام و سپس در قالب جدول زمان بندی نسبت به ارائه مدارک لازم و شرکت در مرحله دوم آزمون اقدام نمایند.

شرایط و ضوابط پذیرش دکتری دانشگاه تربیت مدرس

به کلیه داوطلبان تاکید می شود که شرکت داوطلبان در این مرحله صرفا بر اساس اطلاعات و مدارک خوداظهاری آنان انجام می شود. لذا، احراز کلیه شرایط و ضوابط و توضیحات مذکور در دفترچه شماره ۱ و دفترچه انتخاب رشته (شماره ۲) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۸ سازمان سنجش و مندرجات این اطلاعیه و اطلاعیه های بعدی این دانشگاه برای داوطلبان الزامی است و چنانچه داوطلبی واجد شرایط و ضوابط الزامی نباشد و یا هرگونه مغایرتی در اطلاعات و اصالت مدارک وی وجود داشته باشد، مسئول عواقب آن است و در صورت قبولی در هر مرحله ای از پذیرش و تحصیل باشد به تحصیل وی خاتمه داده می شود.

۱) مدرک زبان معتبر و مهلت ارائه آن توسط پذیرفته شدگان: ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی مشروط به احراز حدنصاب زبان انگلیسی معتبر با حداقل نمره قابل قبول طبق جدول زیر و ارائه آن تا پایان نیمسال اول تحصیلی” است.

مدرک زبان مصاحبه دکتری 98 دانشگاه تربیت مدرس

تبصره: در صورتی که پذیرفته شده به صورت مشروط ثبت نام شده باشد، ولی موفق به احراز حد نصاب مدرک زبان انگلیسی معتبر به شرح جدول فوق در حداکثر مهلت ارائه آن نشود، ثبت نام مشروط وی لغو و اخراج می گردد.

۲) انتخاب زمینه های تحقیقاتی: داوطلبان برای آشنایی بیشتر با استادان این دانشگاه و اطلاع از فعالیت های علمی و تحقیقاتی آنان می توانند به لینک “زمینه های تحقیقاتی اعضای هیات علمی” در سایت دانشگاه مراجعه نمایند و زمینه تحقیقاتی مورد علاقه خود را هنگام انجام فرایند ثبت نام در سامانه گلستان در قسمت مربوط تعیین و انتخاب نمایند.زمان مصاحبه دکتری دانشگاه تربیت مدرس

در هر حال زمینه تحقیقاتی (موضوع رساله دکتری پذیرفته شدگان با توافق استاد راهنما، گروه آموزشی و دانشگاه پس از پذیرش و ثبت نام آنان تعیین خواهد شد و انتخاب زمینه تحقیقاتی توسط داوطلبان حقی در این خصوص برای آنان ایجاد نمی کند.

۳) سهمیه مربی: داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده اند، موظف به ارائه گواهی های معتبر در این خصوص می باشند. لازم به توضیح است منحصرا مربیاتی که واجد شرایط و ضوابط وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور باشند، مجاز به استفاده از سهمیه مربی در آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۸ می باشند.

پذیرش آن دسته از دانشجویانی که با استفاده از سهمیه مربی پذیرفته می شوند مشروط به انعقاد قرارداد آموزشی با دانشگاه محل خدمت و پرداخت هزینه تحصیلی مصوب هیات امنای دانشگاه حسب رشته گرایش مربوط به شرح ذیل می باشد که ۵۰% آن در ابتدای تحصیل و هنگام عقد قرار داد، ۲۵% یک سال پس از شروع تحصیل و ۲۵% باقیمانده دو سال پس از شروع تحصیل اخذ می شود.

داوطلبان در صورت دارا بودن و احراز شرایط مذکور، ارائه مدارک ذیل هنگام ثبت نام در سیستم جهت شرکت در مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۸ و انجام تعهدات مالی به شرح فوق مجاز به استفاده از سهمیه مربی» هستند. در غیر اینصورت، در هر مرحله ای از پذیرش تحصیل که باشند به تحصیل آنان خاتمه داده می شود.

  •  فرم تایید شده مخصوص استفاده از سهمیه مربی» در آزمون دکتری نیمه متمرکز از سال ۱۳۹۸

  • اولین حکم استخدام رسمی آزمایشی ممهور توسط هیأت ممیزه مرکزی با هیأت ممیزه منصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی ذیربط : آخرین حکم استخدامی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی ذیربط

  • تائیدیه صلاحیت عمومی داوطلب، صادره از هیات مرکزی گزینش استاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۴) دوره های نوبت دوم: پذیرش این داوطلبان مشروط به پرداخت شهریه در هر رشته/ گرایش است، لذا مقتضی است داوطلبانی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند از ثبت نام و شرکت در مصاحبه دکتری خودداری نمایند.

نکته مهم: داوطلبان این دوره ها ملزم هستند برای ثبت نام و شرکت در مرحله ارزیابی تخصصی دانشگاه فرم مخصوص تعهد پرداخت شهریه / هزینه تحصیل را تکمیل و هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند، در غیر این صورت مجاز به ثبت نام برای شرکت در مرحله دوم در کدرشته محل های دوره های نوبت دوم نخواهند بود.

چگونگی ثبت نام در سامانه الکترونیکی و شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه علمی) دانشگاه تربیت مدرس

داوطلبان واجد شرایط لازم است مدارک و مستندات مورد نیاز را به فرمت مناسب تهیه نمایند و هنگام ثبت نام الکترونیکی در سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) آنها را به شرح مذکور در ذیل این اطلاعیه (مدارک لازم و چگونگی بارگذاری آن ها) بارگذاری نمایند.

اندازه هر یک از فایل مدارک ارسالی (به جز عکس) نباید از ۸۰ کیلو بایت کمتر باشد. ثبت نام الکترونیکی از ۵ تا ۱۱ خرداد ماه خواهد بود.

توجه: در صورت راه یابی داوطلب به مصاحبه علمی ضروری است اصل کلیه مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) و نسخه کامل کلیه مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی بارگذاری شده در سیستم جامع دانشگاهی (گلستان) در روز برگزاری مصاحبه ارائه شود.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه تربیت مدرس

زمان مصاحبه علمی کلیه رشته های این دانشگاه در بازه زمانی ۲۵ الی ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ خواهد بود و جزئیات زمان و محل برگزاری مرحله دوم آزمون (مصاحبه علمی) و نیز نتایج بررسی مدارک داوطلبان از طریق اطلاعیه متعاقبا در بخش آموزش وبگاه دانشگاه تربیت مدرس منتشر خواهد شد. مرحله دوم آزمون شامل بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه علمی است.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه تربیت مدرس 98 - 99

٣- نکات مهم

۱) کلیه مقالات داوطلبان اعم از علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و مقالات چاپ شده در کنفرانس ها در صورتی قابل امتیاز دهی هستند که مستخرج از پایان نامه یا مرتبط با حوزه تخصصی داوطلب باشند و توسط استاد راهنمای اصلی داوطلب تایید شده باشند.

۲) مقالاتی که در مجلات ممنوعه (فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت) چاپ شده باشند قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.

۳) در صورت ارائه تالیف یا ترجمه کتاب، بایستی تالیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیر اینصورت امتیازی به آن تعلق نمی گیرد.

۴) پذیرفته شدگان این دانشگاه به صورت تمام وقت در دوره دکتری اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود. 

۵) پذیرفته شدگانی که در استخدام دستگاه های دولتی هستند باید برای ثبت نام (شروع به تحصیل مدارک لازم مبنی بر موافقت با تحصیل تمام وقت یا ماموریت تحصیلی را ارائه نمایند.

۶) چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط ورود به دوره دکتری مذکور در اطلاعیه های سازمان سنجش و این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل او جلوگیری و مطابق مقررات در هر مرحله ای از پذیرش یا تحصیل باشد به تحصیل وی خاتمه داده می شود.

۷) در صورتی که مدارک الزامی برای بررسی پذیرش داوطلبان به طور کامل توسط داوطلب در سامانه بارگذاری نشده باشد، به درخواست پذیرش وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

 

پیشنهادات:

شهریه دکتری شبانه دانشگاه تربیت مدرس

مشاوره آزمون دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

مدارک مصاحبه دکتری

سوالات مصاحبه دکتری

توصیه نامه مصاحبه دکتری

رزومه مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری

فرم صلاحیت عمومی دکتری

اینستاگرام آزمون دکتری