دانشگاه شیراز طی اطلاعیه ای در خصوص مدارک لازم، جدول زمان بندی و نحوه مصاحبه معرفی شدگان دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ منتشر کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام این دانشگاه، چگونگی انجام فرایند مصاحبه از پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون دوره دکتری (Ph.D) سال تحصیلی 98-99 (روزانه – پردیس دانشگاهی ) که به دانشگاه شیراز معرفی شده اند، به شرح می باشد:

ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه شیراز 

داوطلبانی می توانند نسبت به ثبت نام اینترنتی برای انجام مصاحبه اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره تراز نهایی دانشگاه شیراز را کسب کرده باشند. شرکت در مصاحبه رشته های مختلف دانشگاه شیراز، مشروط به ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه می باشد.

داوطلبان معرفی شده در چند کد رشته-گرایش، باید برای هر کد رشته-گرایش معرفی شده، جداگانه ثبت نام اینترنتی داشته باشد.

داوطلبان لازم است برای ثبت نام تا یک روز قبل از تاریخ مصاحبه به نشانی اینترنتی www.shirazu.ac.ir مراجعه کرده و ضمن ثبت نام، مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند.

(توصیه می شود داوطلبان نسبت به انجام مراحل ثبت نام در نخستین روزهای مهلت ثبت نام اقدام نمایند تا با مشکل ازدحام و کندی یا قطع خطوط مواجه نگردند. واریز مبلغ 1/000/000 ریال (صد هزار تومان) به حساب اینترنتی مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام الزامی است.)

توجه: این مبلغ به عنوان هزینه ثبت نام و بررسی مدارک بوده و غیرقابل استرداد می باشد. شناسه پرداخت کننده برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 2400480319۷ می باشد.

2- داوطلبان پس از ثبت نام اولیه در سایت دانشگاه شیراز ، مطابق جدول زمانبندی جهت انجام مصاحبه به آدرس های تعیین شده مراجعه نمایند. لازم به ذکر است تمامی داوطلبان، باید در آزمون مصاحبه که توسط اعضای هیات علمی رشته مورد تقاضا در زمان و مکان تعیین شده به منظور ارزیابی داوطلب در تجزیه و تحلیل مسائل و تسلط علمی وی در رشته مورد نحوه تعامل و توانایی در ایجاد ارتباط، برگزار می گردد شرکت نموده و به سؤالات اعضای کمیته اجرای آزمون پاسخ دهد.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه شیراز

به دلیل کثرت داوطلبان و به منظور ارزیابی یکسان همه معرفی شدگان، برخی بخش ها ممکن است قسمتی از سوالات مصاحبه را بصورت کتبی طرح نمایند.

3- کمیته اجرای آزمون بر اساس مدارک ارائه شده توسط داوطلب، برای سوابق آموزشی و پژوهشی امتیاز به شرح جدول امتیاز بندی سوابق آموزشی، تحصیلی و پژوهشی در نظر می گیرد.

(مصاحبه نیمه متمرکز و ممتازین در یک روز برگزار می شود.)

مدارک موردنیاز مصاحبه دکتری دانشگاه شیراز 

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی 

تمامی مدارک زیر، باید با فرمت JPG یا به صورت PDF اسکن شده و در محل مربوط به پیوست ها، در فرایند ثبت نام اینترنتی بارگذاری شود.

1- تصویر شناسنامه یا کارت ملی  

2- تصویر مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) وکارنامه ریز نمرات.

تبصره 1- معرفی شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای هستند، می بایست حداکثر تا تاریخ 98/6/31 فارغ التحصیل شوند. تصویر گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 99 دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره 2). معدل مندرج در آن باید با  معدل اعلامی به سازمان یکسان باشد.

3- تصویر مدرک کارشناسی (لیسانس) و کارنامه ریز نمرات.

تبصره 2- آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته میباشند علاوه بر تصویر مدرک
کارشناسی ناپیوسته میبایست تصویر مدرک کاردانی را نیز بارگزاری نمایند.

توجه – معرفی شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه تصویر مدرک یا مدارک مندرج در بندهای 1و ۲ فوق نمی باشند، لازم است تصویر گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را بارگزاری نمایند. معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به سازمان یکسان باشد.

4- تصویر گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت متبوع بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از معرفی شرگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده اند.

5- تصویر مستندات مربوط به سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی

6- تصویر کارنامه مرحله اول آزمون نیمه متمرکز دکتری

7- تصویر مدرک زبان در صورت وجود (اختیاری)

معرفی شدگان باید، مدرک قابل قبول زبان انگلیسی خود را به شرح زیر در روز مصاحبه به کمیته اجرای آزمون ارائه دهند:

اخذ حد نصاب قبولی در یکی از آزمونهای استاندارد زبان بر اساس جدول زیر، مشروط به اینکه در هنگام پذیرش در مقطع دکتری، بیش از دو سال از زمان آن نگذشته باشد، برای ورود به مقطع دکتری ضروری است.

رشته
نوع آزمون
زبان و ادبیات انگلیسی و
آموزش زبان انگلیسی
سایر رشته ها
آزمون بسندگی زبان دانشگاه شیراز 80 از 100 50 از 100
آزمون زبان انگلیسی کنکور
دکتری
80 درصد 50 درصد

آزمون های جایگزین بسندگی زبان

نوع آزمون حدنصاب قابل قبول
TOEFL paper-based 550
(اینترنتی) TOEFL iBT 70
IELTS General 6/5
IELTS Academic 6
MCHE 60
TOLIMO 550
آزمون دانشگاه های مادر

رشته های زبان و ادبیات انگلیسی
و آموزش زبان انگلیسی
80 درصد
سایر رشته ها 60 درصد

 

تبصره: در صورت عدم ارائه نمره قابل قبول زبان انگلیسی در زمان آزمون شفاهی، پذیرفته شدگان موظفند تا قبل از آزمون جامع، نسبت به ارائه نمره قابل قبول اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز معرفی شدگان در روز مصاحبه دکتری دانشگاه شیراز 

 1- اصل و کپی مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و کارنامه ریز نمرات.

تبصره 1- معرفی شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای هستند، می بایست حداکثر تا تاریخ 98/6/31 فارغ التحصیل شوند (اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 99 دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی.) معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به سازمان یکسان باشد.

2- اصل و کپی مدرک کارشناسی (لیسانس) و کارنامه ریز نمرات.

تبصره 2- آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته میباشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

توجه- معرفی شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک مندرج در بندهای 1و ۲ فوق نمیباشند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند. معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به سازمان یکسان باشد.

3- اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی آن برای تطبیق مشخصات شناسنامه ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور.

4- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت متبوع بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از معرفی شرگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده اند.

5- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی

6- تصویر کارنامه مرحله اول آزمون نیمه متمرکز دکتری

7- مدرک زبان قابل قبول در صورت وجود

8- فرم مشخصات فردی مندرج بر روی سایت دانشگاه در زیر همین اطلاعیه

9- داوطلبان باید، تصویر (کپی) مدارک و مستندات مربوط به سوابق آموزشی و تحصیلی (مانند معدل کل، ریز نمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رتبه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد (در صورت احراز)، سوابق تدریس در دانشگاه ها، رتبه در جشنواره ها و المپیادها و …) و پژوهشی (مانند مقالات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی، مقاله درکنفرانس های معتبر، اختراع ثبت شده، طرح ها و پروژه ها انجام شده، تالیف و ترجمه کتاب و …) خود را (کپی مدارک بند 1 تا 8) در قالب صحافی فنری تهیه کنند و مشخصات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، رشته تحصیلی، معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه محل تحصیل در دو مقطع و رشته انتخابی خود را بر روی جلد نصب نمایند.

نکته مهم: در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پیگیری قانونی به عمل خواهد آمد.

تاریخ و مکان مصاحبه پذیرفته شدگان دانشگاه شیراز و پردیس دانشگاهی(بین الملل) یکسان است.

متقاضیانی که در روزهای نخستین (۷ و ۸ خردادماه) مصاحبه دکتری دارند چنانچه موفق به ثبت نام اینترنتی نشوند همان روز مصاحبه در بخش مربوطه می توانند ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند، لذا لازم است اسکن مدارک خود را بر روی فلش داشته باشند که برای بارگزاری مدارک دچار مشکل نشوند.

دانشجویان می توانند سوالات خود را به پست الکترونیک به آدرس [email protected] ارسال نمایند و مشکل خود را با ذکر نام و نام خانوادگی، رشته مورد تقاضا و شماره تماس و قید متقاضی پذیرش نیمه متمرکز مقطع دکتری، مطرح نموده و  پاسخ خود را دریافت کنند.   

 

پیشنهادات:

مشاوره آزمون دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

مدارک مصاحبه دکتری

سوالات مصاحبه دکتری

توصیه نامه مصاحبه دکتری

رزومه مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری

فرم صلاحیت عمومی دکتری

اینستاگرام آزمون دکتری