پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

دکتری بدون آزمون پیام نور ۱۴۰۲ ( زمان + نحوه ثبت نام 1402 )

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

تا پیش از سال ۱۴۰۲ پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور به صورت محدود و با شرایط خاصی صورت می‌گرفت. اما در سال ۱۴۰۲ پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان نیز صورت گرفت.

انواع پذیرش دکتری بدون آزمون

به گزارش پی اچ دی تست، پذیرش دکترا بدون کنکور در حال حاضر به چند حالت زیر امکان‌پذیر است:

بنابراین، پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی بغیر از حالت‌های فوق امکان‌پذیر نیست.

آیا دانشگاه علمی کاربردی دکتری بدون آزمون ندارد؟

دانشگاه علمی کاربردی در مقطع دکتری دانشجو نمی‌پذیرد. بنابراین، پذیرش دکتری بدون آزمون علمی کاربردی نیز معنا نخواهد داشت.

شیوه‌های پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور به اشکال مختلف صورت می‌گیرد:

۱- پذیرش از طریق آزمون دکتری: اصلی‌ترین شیوه پذیرش در مقطع دکترا این دانشگاه از طریق کنکور سازمان سنجش است. رشته‌های دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش از طریق دفترچه انتخاب رشته دکتری اطلاع‌رسانی‌ می‌شود.

۲- پذیرش دکتری بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه پیام نور: این پذیرش بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان صورت می‌گیرد. تا قبل از سال ۱۴۰۲ دانشگاه پیام نور مجاز به پذیرش دکتری استعداد درخشان نبود.

۳- پذیرش دکتری بدون آزمون شعبه امارات دانشگاه پیام نور: این دانشگاه هر ساله نسبت به انتشار فراخوان و پذیرش دانشجو در شعبه امارات اقدام می‌کند.

۴- پذیرش دکتری بدون آزمون مراکز بین‌المللی قشم و کیش دانشگاه پیام نور: این پذیرش برای اولین بار برای سال ۱۴۰۲ صورت گرفت.

آیا پذیرش دکتری فراگیر پیام نور صورت می‌گیرد؟

خیر در مقطع دکتری تخصصی پذیرش فراگیر همانند مقطع کارشناسی ارشد صورت نمی‌گیرد.


پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان (سوابق تحصیلی) دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور برای نخستین بار در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اقدام به جذب دانشجو بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون دکتری کرد.

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

داوطلبان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۲ باید حائز یکی از شرایط ذیل باشند:

۱- داشتن حداقل معدل کل ۱۶ در دوره کارشناسی و معدل کل ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد مرتبط یا معدل همتراز شده هر یک از دوره‌های یادشده (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه می‌باشد).

تبصره: تعیین معدل همتراز توسط دانشگاه بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه انجام می‌شود.

۲- از تاریخ دانش آموختگی متقاضی تا اول مهرماه سال پذیرش در دوره دکتری بیش از دو سال نگذشته باشد.

۳- ملاک پذیرش داوطلبان همنام بودن مدرک کارشناسی ارشد با عنوان رشته دکتری مورد تقاضا و بر اساس تشخیص گروه آموزشی می‌باشد. مدرک کارشناسی مد نظر در این آیین نامه باید پیش از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط اخذ شده باشد.

۴- احراز موفقیت در مصاحبه تخصصی

* دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی چنانچه دوره کارشناسی ارشد خود را از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی سازمان سنجش وارد شده اند با احراز سایر شرایط می‌توانند متقاضی استفاده از تسهیلات این آیین نامه باشند.

توجه: داوطلبان مرد نباید هیچگونه منع قانونی به لحاظ وضعیت نظام وظیفه داشته باشند.

زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

واجدین شرایط فراخوان دکتری بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور می توانند از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ لغایت ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ برای ثبت نام اقدام کنند.

مدارک لازم جهت بارگذاری در سامانه ثبت نام

داوطلبان پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه پیام نور لازم است نسبت به بارگذاری مدارک زیر اقدام کنند:

۱- عکس ۴*۳ با زمینه روشن

۲- تصویر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریزنمرات هر دو مقطع

۳- پرداخت هزینه ثبت نام از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی متصل به سامانه ثبت نام

۴- تکمیل فرم ثبت‌نام و انتخاب رشته

مسئولیت عدم انطباق تصاویر بارگذاری شده با اصل مدارک بر عهده داوطلب است و دانشگاه در صورت مشاهده هر نوع عدم تطابق می‌تواند از ادامه تحصیل در هر مرحله از ثبت‌نام و یا پذیرش از ادامه تحصیل ممانعت بعمل آورد.

نحوه ثبت نام

داوطلبان لازم است در بازه زمانی اعلام‌شده با مراجعه به سامانه ثبت نام به نشانی https://Talent.pnu.ac.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در فرم ثبت نام امکان انتخاب ۵ کدرشته/محل به ترتیب اولویت وجود دارد.

هزینه ثبت نام جهت شرکت در فراخوان پذیرش بدون کنکور دکتری این دانشگاه ۱۵۲هزار تومان است.

در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود و دانشگاه در پذیرش و یا عدم پذیرش درخواست‌ها مجاز خواهد بود.

رشته های دکتری بدون آزمون

این دانشگاه نسبت به پذیرش دانشجوی دکترا به صورت بدون آزمون در ۷۱ رشته‌محل در سال ۱۴۰۲ اقدام می‌کند. جهت اطلاع از رشته محل‌ها و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره تحصیلی دکتری تخصصی (Ph.D) از طریق آئین‌نامه استعداد درخشان دانشگاه پیام نور به لینک زیر مراجعه کنید.

فهرست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور 

بعد از تایید نهایی وضعیت متقاضیان پذیرش شده امکان تغییر رشته برای آنان میسر نخواهد بود.

مراحل بررسی و اعلام نتیجه دکتری استعداد درخشان پیام نور

ارائه مدارک و دارا بودن شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد. مدارک ارسالی داوطلبان توسط دانشگاه بررسی می‌شود. بعد از طی نمودن فرایند پذیرش، تایید و با رعایت شرایط مندرج در آئین‌نامه بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره تحصیلی دکتری تخصصی (Ph.D) نسبت به دعوت از واجدین شرایط برای انجام مصاحبه تخصصی اقدام خواهد شد.

اسامی پذیرفته‌شدگان نیز پس از شرکت در مصاحبه و بررسی های علمی جهت اخذ صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.

هر دانشجو صرفاً می‌تواند اقدام به پذیرش نهایی از یک دانشگاه نماید.

میزان شهریه پذیرفته شدگان نهایی از طریق این آئین نامه در دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبه هیئت امنا این دانشگاه می باشد.


پذیرش دکتری بدون آزمون مراکز بین‌المللی قشم و کیش دانشگاه پیام نور


پذیرش دکتری بدون آزمون شعبه امارات دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش دکتری بدون کنکور شعبه امارات پیام نور

دانشگاه پیام نور برابر مجوزهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از بین ایرانیان و غیر ایرانیان مسلط به زبان فارسی از طریق سوابق تحصیلی و بررسی سوابق علمی، پژوهشی، فرهنگی و مصاحبه علمی در قالب رشته‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور در کشور امارات دانشجو می‌پذیرد.

شرایط عمومی پذیرش

۱- اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات).

نکته: اقلیت‌های دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.

۳- عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.

۴- عدم احراز فساد اخلاقی

۵- عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

۶- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم برای داوطلبان ذکور (اعطای معافیت تحصیلی، به مشمولین، امکان‌پذیر نیست).

۷- دارا بودن گذرنامه معتبر و ارائه مدارک مستدل و معتبر مبنی بر اقامت در خارج از ایران یا امکان حضور فیزیکی در کلاس‌ها و آزمون‌ها در کشور امارات

۸- نداشتن منع قانونی برای حضور و تردد به کشور امارت. در صورت پذیرش قطعی کلیه امور تحصیلی دانشجو در کشور امارت انجام خواهد شد.

۹- در صورت قبولی اولیه، شروع و ادامه به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیات مرکزی گزینش دانشجو است.

شرایط اختصاصی پذیرش

 • داشتن کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی (حرفه ای) در زمان ثبت نام، مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حداقل میانگین نمره 16 از 20 (یا معادل آن در نظام های دیگر)

متقاضیان در صورت عدم احراز شرط معدل می توانند آثار علمی و تالیفی خود را به گروه علمی مصاحبه کننده ارائه تا مورد ارزیابی قرار گیرد. لازم به ذکر است که ارزشیابی و انطباق و معادل سازی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، با مراجع ذیصلاح در وزارتین خواهد بود.

 • دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ می‌توانند ثبت نام نمایند.
 • ارائه اصل مدرک قبولی زبان انگلیسی عمومی مورد تایید دانشگاه هنگام ثبت نام الزامی است. داوطلبان فاقد مدرک زبان در صورت قبولی در آزمون اختصاصی و مصاحبه به صورت مشروط ثبت نام و پذیرش می شوند و این گونه دانشجویان موظف به ارائه گواهی زبان عمومی (مطابق ضوابط دانشگاه) تا قبل از امتحان جامع هستند.
 • رشته انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی مندرج در جدول های بند « د» باشد. این امر براساس رشته های متناسب مقطع قبلی مندرج در دفترچه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود.

 • دارندگان مدارک تحصیلی معادل یا مدارک استخدامی باید حائز شرایط آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند.

 • براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که براساس مدرک صادرشده توسط مدیریت دوره سطح ۳ را گذارنده‌اند، منحصرا می‌توانند در یکی از کد رشته‌های مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت نام و در صورت پذیرفته شدن، مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه‌های علمیه صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری شعبه امارات دانشگاه پیام نور

 • دانشگاه در پذیرش سوابق تحصیلی و علمی و پژوهشی متقاضی و کلیه امور مربوط به بررسی تقاضای تحصیل داوطلب اختیار کامل دارد و صرفا ثبت نام در این دوره هیچ حقی را برای داوطلب ایجاد نمی کند. دانشگاه از بین داوطلبان و براساس ظرفیت های تعیین شده، پذیرفته شدگان واجد شرایط را انتخاب و اعلام نتیجه خواهد کرد.

 • ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است.

 • تحصیل همزمان در دو یا چند دوره دکتری تخصصی ممنوع است.
 • برگزاری دوره تابع مقررات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

 • شیوه تحصیل در دوره بصورت آموزشی و پژوهشی است. در این دوره محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی، کارهای پژوهشی و رساله است.

 • محل تحصیل، دانشگاه پیام نور در کشور امارات- دبی است.

 • تحصیل در دوره دکتری، به صورت تمام وقت است و حضور در کلاس ها و آزمون ها اجباری است.

 • برنامه کلاسی، مطابق تقویم آموزشی مصوب دانشگاه پیام نور است.

 • انتقال یا مهمان شدن پذیرفته شدگان به سایر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در داخل کشور یا سایر دانشگاه ها در دوره دکتری تخصصی ممنوع است. ممنوعیت انتقال به دانشگاه های داخل کشور مشمول کارمندان و کارکنان ادارات و موسسات دولتی جمهوری اسلامی ایران که به صورت مامور در خارج از ایران مشغول خدمت می باشند نیز خواهد بود.

 • محتوای آموزشی رشته ها و تعداد واحدهای هر رشته مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه پیام نور است

 • چنانچه در هر مرحله از تحصیل، به تشخیص دانشگاه داوطلب واجد شرایط و ضوابط به پذیرش شناخته نشود، قبولی داوطلب کان لم یکن می شود.
 • برگزاری کلاس‌ها و ادامه تحصیل در هر یک از رشته‌های مورد پذیرش، منوط به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان در آن رشته برابر مصوبات دانشگاه است.

 • هر یک از داوطلبان، صرفاً مجاز به انتخاب و ثبت نام در یک رشته می باشند.

 • کلیه هزینه های مشتمل بر ثبت نام، مصاحبه و شهریه تحصیلی (ثابت و متغیر)، آزمون زبان انگلیسی، آزمون جامع و غیره دانشجویان (بدون احتساب هزینه خوابگاه، غذا، بیمه و….)، هر ساله بر اساس تصمیمات هیات امنای دانشگاه مشخص و اعلام و طبق تقویم آموزشی هنگام ثبت نام توسط دانشجویان پرداخت می گردد.

 • در صورت ضرورت، برای تقویت پایه علمی و کسب آمادگی برای شرکت در کلاس های اصلی، دانشجو ملزم به گذراندن دروس پایه و پیش نیاز با هزینه شخصی است. ضرورت یاد شده به تشخیص گروه آموزشی مربوطه است. دروس پیش نیاز و جبرانی از دروس مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود. شهریه هر درس بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه می شود.

 • کلیه هزینه‌های اقامتی بر عهده دانشجویان است و دانشگاه تعهدی برای تامین خوابگاه و تسهیلات وام دانشجویی و سایر موارد ندارد.

تذکر مهم: داوطلب باید در زمان مراجعه به دانشگاه برای ثبت نام اولیه، مدارک لازم و  مستندات مربوط به معدل خود را  همراه با تعهدنامه کتبی تایید شده توسط مجری دانشگاه در کشور امارات را ارائه نماید.

تذکر مهم: در صورت تشخیص هر گونه اظهار نظر خلاف واقع یا موارد اعلامی در هر مرحله از پذیرش یا تحصیل، از ادامه تحصیل داوطلب/دانشجو جلوگیری می شود. مرجع رسیدگی به هر گونه مغایرت دانشگاه پیام نور است و  فرد حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

آیا تحصیل در شعبه امارات دانشگاه پیام نور مجازی است؟

تحصیل در این دانشگاه در امارات و به صورت حضوری است.

مدرک دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور شعبه امارات معتبر است؟

مدرک فارغ التحصیلی دانش آموختگان این شیوه، مدرک رسمی دانشگاه پیام نور است.

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی

 • کلیه اتباع غیر ایرانی، مشمول شرایط و ضوابط مربوط در دانشگاه پیام نور خواهند بود.
 • تحصیل در دوره دکتری به زبان فارسی بوده و باید تسلط لازم را برای تحصیل در دانشگاه برابر آیین نامه‌ها به زبان فارسی داشته باشند.

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

فهرست رشته‌های دارای پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور در شعبه امارات به شرح جداول زیر است:

مدیریت بازرگانی

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنند

توضیحات

مدیریت بازرگانی

مدیریت بازاریابی

تمامی رشته ها

 

حقوق بین الملل عمومی

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنند

توضیحات

حقوق بین‌الملل عمومی

حقوق (تمامی گرایش ها)، فقه و مبانی حقوق اسلامی، تمامی گرایش های علوم سیاسی، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش های مرتبط می باشند، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز میتوانند در این مجموعه امتحانی شرکت کنند.

 

زبان و ادبیات فارسی

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنند

توضیحات

زبان و ادبیات فارسی

زبان و ادبیات فارسی (تمامی گرایش ها)، آموزش زبان فارسی، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، فرهنگ و زبان های باستانی

 

برنامه ریزی آموزش از راه دور

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنند

توضیحات

برنامه ریزی آموزش از دور

تمامی رشته‌ها

 

ریاضی کاربردی

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این کد رشته شرکت کنند

توضیحات

ریاضی کاربردی

تمامی رشته ها

 

روانشناسی سلامت

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این کد رشته شرکت کنند

توضیحات

روانشناسی سلامت

علوم تربیتی (تمامی رشته ها و گرایش ها)، روان شناسی (تمامی رشته ها و گرایش ها)، بهداشت و درمان (پزشکی عمومی، پرستاری)، توان بخشی (علوم پزشکی)، مشاوره و راهنمایی، مشاوره (تمامی گرایشها)، سنجش و اندازه گیری،توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی گرایش مشاوره

 

آموزش زبان انگلیسی

رشته

گرایش

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این کد رشته شرکت کنند

توضیحات

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان شناسی همگانی

مدارک لازم برای ثبت نام

 • تکمیل فرم ثبت نام (پس از دریافت مدارک، به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد)
 • تکمیل فرم تعهدنامه (پس از دریافت مدارک، به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد)
 • تکمیل فرم صلاحیت عمومی (پس از دریافت مدارک، به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد)
 • تصویر مدرک کارشناسی
 • تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی
 • تصویر مدرک کارشناسی ارشد
 • تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد
 • تصویر پشت و روی کارت ملی
 • تصویر صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت اقامت
 • تصویر صفحات گذرنامه
 • تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم برای داوطلبان ذکور

– به مدارک ناقص و یا ناخوانا ترتیب اثر داده نمی شود.

داوطلبان جهت ثبت نام اولیه تا تاریخ ۱۴۰۱/۷/۵، مدارک فوق را بصورت کامل به آدرس پست الکترونیک info@pnu.global  ارسال و تایید دریافت آن را از طریق یکی از شماره تلفن‌های ۰۰۹۷۱۴۴۵۷۸۸۴۷ و ۰۰۹۷۱۵۰۶۸۸۳۸۷۹ (تلفن-واتساپ) و ۰۰۹۸۹۳۵۹۰۰۵۱۰۰ (تلفن-واتساپ) پیگیری نمایند.

محل و زمان برگزاری مصاحبه و آزمون مربوط

۱- زمان برگزاری مصاحبه از طرف مرکز امور بین الملل دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۲- مکان مصاحبه در کشور امارات: دبی – النهده۱- ساختمان صهیل۲ –واحد ۱۰۲

۳- مکان مصاحبه در کشور ایران در صورت لزوم، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اعلام نتایج نهایی دکتری بدون کنکور شعبه امارات دانشگاه پیام نور

۱- اسامی پذیرفته شدگان نهایی بعد از بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و نیز مصاحبه علمی و بررسی شرایط پذیرش پس از کسب نظر مراجع ذیربط از طریق مرکز امور بین الملل دانشگاه پیام نور اعلام خواهد شد.

۲- ثبت نام از پذیرفته شدگان در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بصورت مشروط انجام خواهد شد و ثبت نام قطعی از پذیرفته شدگان پس از احراز صلاحیت عمومی توسط مراجع ذیربط صورت می‌گیرد.

۳- در صورتی که محرز شود مدرک دوره کارشناسی ارشد دانشجو فاقد ارزش ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌باشد، از ادامه تحصیل وی در هر مرحله از تحصیل، جلوگیری به عمل خواهدآمد.

شهریه دکتری بدون ازمون امارات پیام نور

شهریه و سایر هزینه‌های ثبت نام و تحصیل دانشجویان پذیرفته شده مقطع دکتری تخصصی شعب برون مرزی دانشگاه، به صورت ارزی و بر اساس مصوبات هیات امنای دانشگاه تعیین می‌شود. پذیرفته شده در بدو ورود متعهد به ارائه تضمین‌های مالی لازم، برابر نظر دانشگاه است.

نکات مهم

۱- دانشگاه هیچ تعهدی مبنی بر تامین ارز، خوابگاه و اسکان و پیگیری یا حل مشکل تردد دانشجویان مشغول به تحصیل در شعبه امارات برای ورود و خروج به کشور امارات را ندارد.

۲- پذیرفته شدگان در صورت‌عدم پرداخت شهریه وعدم ثبت نام به موقع در هر نیمسال تحصیلی برابر برنامه اعلام شده دانشگاه، منصرف از تحصیل محسوب می‌شود.

۳- شرکت دانشجو در کلاس‌های درس و آزمون ها، مطابق برنامه تنظیمی دانشگاه الزامی است. ضمنا دانشگاه می‌تواند از امکانات نوین مانند ویدئو کنفرانس و… برای ارتقای سطح آموزشی دانشجویان استفاده نماید.

۴- دانشگاه هیچ تعهدی برای اعطای وام، تخفیف شهریه و خوابگاه به دانشجویان ندارد.


دکتری مجازی دانشگاه پیام نور

با توجه به این که تحصیل در شعبه امارات دانشگاه پیام نور تابع قانین وزارت علوم است، حضور در کلاس‌ها و آزمون ها اجباری است و این دوره مجازی برگزار نمی‌شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی ملکوتی نیا
مرداد ۲۴, ۱۴۰۲ ۲:۱۶ ب٫ظ

سلام و عرض ادب
بنده دکترای تخصصی علوم و معارف نهج البلاغه را دارم، آیا میتوانم در دوره دکتری بدون کنکور شرکت کنم؟

مریم
اسفند ۲۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۵ ق٫ظ

سلام ببخشید بعضی کد رشته ها رو نوشته مرکز مجری تحصیلات تکمیلی. این یعنی کدوم دانشگاهها؟ همه دانشگاههای پیام نور