پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری بیوشیمی دامپزشکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته بیوشیمی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است.

گرایش های دکتری بیوشیمی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته بیوشیمی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی بیوشیمی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری بیوشیمی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری بیوشیمی به شرح زیر است:

  • بیوشیمی

دفترچه انتخاب رشته دکتری بیوشیمی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته بیوشیمی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته بیوشیمی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته بیوشیمی در دوره روزانه صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری بیوشیمی و ظرفیت پذیرش دکتری بیوشیمی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری بیوشیمی

برای شرکت در آزمون دکتری بیوشیمی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری بیوشیمی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری بیوشیمی هستند:

– دکترای عمومی دامپزشکی

– کارشناسی ارشد:

  • بیوشیمی

  • بیولوژی سلولی و مولکولی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری بیوشیمی کلیک کنید.

منابع دکتری بیوشیمی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری بیوشیمی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته بیوشیمی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری بیوشیمی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته بیوشیمی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری بیوشیمی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی یا کارشناسی ارشد شامل (بیوشیمی، بیولوژی سلولی و مولکولی)
دروس عمومی آزمون دکتری بیوشیمی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری بیوشیمی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری بیوشیمی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری بیوشیمی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها