موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری سم شناسی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته سم شناسی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی مواد شیمیایی، سموم و بیماری های ناشی از آنها در جانداران می پردازد.

گرایش های دکتری سم شناسی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته سم شناسی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی سم شناسی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری سم شناسی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری سم شناسی به شرح زیر است:

  • سم شناسی

دفترچه انتخاب رشته دکتری سم شناسی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته سم شناسی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته سم شناسی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته سم شناسی در دوره های روزانه، و نوبت دوم (شبانه) صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری سم شناسی و ظرفیت پذیرش دکتری سم شناسی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری سم شناسی

برای شرکت در آزمون دکتری سم شناسی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری سم شناسی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری سم شناسی هستند:

– دکترای عمومی دامپزشکی، پزشکی و داروسازی

-کارشناسی ارشد:

  • سم‌شناسی
  • زیست ‌شناسی (به غیر از گرایش گیاهی)
  • فیزیولوژی جانوری
  • بافت‌شناسی
  • جنین‌شناسی
  • علوم سلولی و مولکولی
  • ژنتیک
  • بیوشیمی
  • بیوتکنولوژی پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری سم شناسی کلیک کنید.

منابع دکتری سم شناسی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری سم شناسی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته سم شناسی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری سم شناسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته سم شناسی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری سم شناسی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی یا کارشناسی ارشد شامل (سم‌شناسی پایه و دامپزشکی، فیزیولوژی (سلولی و مولکولی)، بیوشیمی (متابولیسم)، فارماکولوژی (سم‌شناسی دارویی))
دروس عمومی آزمون دکتری سم شناسی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری سم شناسی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری سم شناسی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری سم شناسی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها