موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که دانش ریاضی و کامپیوتر را به هم پیوند می‌دهد. هدف اصلی دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ رسیدن به نظریه های سخت‌افزار، سیستم‌های‌ اطلاعاتی‌ و الگوریتم‌ها است.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ و بیوانفورماتیک شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ به شرح زیر است:

  • محاسبات نرم و هوش مصنوعی

  • نظریه سیستم ها

  • نظریه محاسبه

  • محاسبات علمی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ و ظرفیت پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ

برای شرکت در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (ساختمان داده و الگوریتم – مبانی منطق – مبانی ترکیبیات- جبر خطی عددی) و کارشناسی ارشد شامل  (نظریه الگوریتم پیشرفته)، (زیست شناسی سلولی و مولکولی – آمار و احتمال – ساختمان داده و الگوریتم – ریاضیات گسسته)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها