پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

حدنصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دعوت به مصاحبه آزمون دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر هر یک از دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد؛ در واقع داوطلبانی فرصت حضور در مصاحبه را خواهند داشت که نمره کل آنها بر اساس کارنامه اولیه اعلام نتایج، بیشتر از حداقل نمره اعلام‌شده از سوی دانشگاه‌ها به سازمان سنجش باشد.

پس از برگزاری آزمون دکتری در اسفند ماه، نتایج دکتری ۱۴۰۳ در فروردین منتشر می‌شود. کارنامه اولیه آزمون دکتری شامل درصد کسب‌شده توسط داوطلب در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی رشته (سرفصل‌های آزمون دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی) است. علاوه بر این، رتبه داوطلب در رشته امتحانی و نمره تراز کسب‌شده توسط وی و نیز مجاز بودن یا نبودن برای انتخاب رشته دکتری از طریق این کارنامه به اطلاع داوطلبان رسانده می‌شود.

همچنین با توجه به این که رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی در مجموعه امتحانی الهیات و معارف اسلامی قرار گرفته، در کارنامه اولیه مجاز بودن یا نبودن داوطلب برای انتخاب سایر رشته‌های این مجموعه امتحانی نیز اعلام می‌شود.

حدنصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی

انتخاب رشته دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی

پس از اعلام نتایج دکتری 1403، زمان انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ داوطلبان رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی که مجاز به انتخاب رشته هستند، احتمالاً در اردیبهشت ماه خواهد بود. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته دکتری 1403 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه‌های سراسری شامل رشته‌محل‌های دارای پذیرش در گرایش‌های مختلف این رشته (گرایش‌های دارای پذیرش دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه‌های سراسری و آزاد در انجمن دکتری مجموعه الهیات قابل مشاهده است.) و نیز ظرفیت پذیرش دکتری 1403 فقه و مبانی حقوق اسلامی است.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ نیز اواخر فروردین آغاز می‌شود که فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1403 اعلام خواهد شد.

حد نصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی

طی چند سال اخیر، دعوت به مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه‌های مختلف بر اساس نمره‌تراز صورت می‌گیرد. بدین صورت که همه داوطلبانی که تراز آن‌ها بالاتر از تراز مدنظر دانشگاه‌ها باشد، فرصت حضور در مصاحبه دکتری آن دانشگاه را خواهند داشت.

در نتیجه محدودیتی برای تعداد داوطلبان جهت حضور در مصاحبه دکتری یک رشته‌محل وجود ندارد.

اطلاع از حدنصاب نمره تراز دعوت به مصاحبه آزمون دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه‌های مختلف می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه‌های مختلف آورده شده است:

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی 96

دانشگاه / مؤسسه

دوره

تراز حد نصاب دانشگاه

دانشگاه تهران

نوبت دوم

2951

دانشگاه تهران(پردیس فارابی قم )

نوبت دوم

2733

دانشگاه بوعلی سینا-همدان

نوبت دوم

2494

دانشگاه فردوسی مشهد

نوبت دوم

2420

دانشگاه مازندران-بابلسر

نوبت دوم

2411

دانشگاه سمنان

نوبت دوم

2406

دانشگاه سیستان و بلوچستان-زاهدان

نوبت دوم

2078

دانشگاه پیام نور استان تهران-مرکز تحصیلات تکمیلی تهران

پیام نور

1902

دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی

غیرانتفاعی

1808

دانشگاه تهران (پردیس خودگردان البرز کرج)

پردیس خودگردان

1797

دانشگاه فردوسی مشهد

پردیس خودگردان

1788

دانشگاه غیرانتفاعی عدالت

غیرانتفاعی

1619

دانشگاه مازندران – بابلسر

پردیس خودگردان

1603

دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب-قم

غیرانتفاعی

1291

دانشگاه قم

پردیس خودگردان

1070

 

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی – دانشگاه آزاد 96

دانشگاه / مؤسسه

تراز حد نصاب دانشگاه

واحد تهران مرکزی

1225

واحد علوم و تحقیقات

1211

واحد تهران شمال

1177

واحد قم

1102

واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

1086

واحد ورامین

825

واحد مشهد

789

واحد سمنان

714

واحد دامغان

700

واحد نجف آباد

700

واحد بابل

700

واحد همدان

700

واحد محلات

700

واحد خمین

700

واحد ساری

700

واحد مشهد-پردیس مجتمع بین الملل گلبهار

700

 

مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی

نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ احتمالاً اواخر اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 1403 نیز احتمالاً در خردادماه خواهد بود.

زمان مصاحبه دکتری ۱۴۰۳ قاعدتاً از اوایل خرداد ماه و زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳ در تیرماه خواهد بود.

داوطلبان لازم است در فرصت باقی‌مانده نسبت به کسب آمادگی جهت حضور مؤثر در مصاحبه دکتری و پذیرفته شدن در این مقطع تلاش نمایند.

منبع: گروه وب‌گردی پی اچ دی تست

 

مطالب پیشنهادی:

 

گرایشهای دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی چیست؟

در متن این مطلب، همه جزئیات لازم در خصوص آزمون دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی ذکر شده است.

آیا دعوت به مصاحبه دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی به معنای قبولی قطعی است؟

خیر، همواره دعوت به مصاحبه از داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت پذیرش صورت می‌گیرد. علاوه بر این، نمره مصاحبه تأثیر به‌سزایی در پذیرش در مقطع دکتری دارد. بنابراین، در صورت دعوت به مصاحبه لازم است تلاش مضاعفی جهت پذیرش قطعی در این مقطع داشته باشید.

حد نصاب نمره مصاحبه دکتری چیست؟

در آزمون دکتری دو حدنصاب مطرح است؛ 1- حدنصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری: که در این مطلب توضیحات کاملی در این خصوص ارائه شده است. 2- حدنصاب نمره مصاحبه دکتری: اعمال حد نصاب نمره قبولی دکتری بدین صورت است که اگر داوطلبی نمره حدنصاب مصاحبه دکتری که مدنظر دانشگاه است را کسب نکند، حتی اگر به لحاظ میانگین نمره آزمون کتبی و مصاحبه بالاتر از همه رقبا باشد، باز هم در آن رشته‌محل پذیرش نخواهد شد. بدین صورت عملاً تأثیر نمره آزمون کتبی در قبولی دکتری برای این دسته از داوطلبان از بین می‌رود و دست دانشگاه‌ها برای رد قطعی داوطلبان باز است. بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، حد نصاب مصاحبه دکتری ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها