پس از برگزاری آزمون دکتری در اسفند ماه، نتایج اولیه دکتری 1400 در فروردین منتشر می‌شود. کارنامه اولیه آزمون دکتری شامل درصد کسب‌شده توسط داوطلب در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی رشته (سرفصل‌های آزمون دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی) است. علاوه بر این، رتبه داوطلب در رشته امتحانی و نمره تراز کسب‌شده توسط وی و نیز مجاز بودن یا نبودن برای انتخاب رشته دکتری از طریق این کارنامه به اطلاع داوطلبان رسانده می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حدنصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری حقوق جزا و جرم‌ شناسی

انتخاب رشته دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی

پس از اعلام نتایج دکتری 1400، زمان انتخاب رشته دکتری 1400 داوطلبان رشته حقوق جزا و جرم ‌شناسی که مجاز به انتخاب رشته هستند، احتمالاً در اردیبهشت ماه خواهد بود. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه‌های سراسری شامل رشته‌محل‌های دارای پذیرش در گرایش‌های مختلف این رشته (گرایش‌های دارای پذیرش دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی در دانشگاه‌های سراسری و آزاد در انجمن دکتری مجموعه حقوق قابل مشاهده است.) و نیز ظرفیت پذیرش دکتری 1400 حقوق جزا و جرم‌شناسی است.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 نیز احتمالاً اواخر اردیبهشت ماه خواهد بود که فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 اعلام خواهد شد.

تراز قبولی آزمون دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی

طی چند سال اخیر، دعوت به مصاحبه دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی در دانشگاه‌های مختلف بر اساس نمره‌تراز صورت می‌گیرد. بدین صورت که همه داوطلبانی که تراز آن‌ها بالاتر از تراز مدنظر دانشگاه‌ها باشد، فرصت حضور در مصاحبه دکتری آن دانشگاه را خواهند داشت.

در نتیجه محدودیتی برای تعداد داوطلبان جهت حضور در مصاحبه دکتری یک رشته‌محل وجود ندارد.

اطلاع از حدنصاب نمره تراز دعوت به مصاحبه آزمون دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه‌های مختلف می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه‌های مختلف آورده شده است:

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری حقوق جزا و جرم شناسی 96

دانشگاه / مؤسسه

دوره

تراز حد نصاب دانشگاه

دانشگاه شهید بهشتی-تهران

روزانه

6000

دانشگاه تربیت مدرس-تهران

روزانه

5871

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری

روزانه

5686

دانشگاه خوارزمی-تهران

روزانه

5411

دانشگاه کاشان

روزانه

5343

دانشگاه قم

روزانه

5306

دانشگاه شهید بهشتی-تهران

نوبت دوم

5300

دانشگاه تهران

روزانه

5285

دانشگاه تهران(پردیس فارابی قم)

روزانه

5274

دانشگاه علامه طباطبایی-تهران

روزانه

5274

دانشگاه مازندران-بابلسر

روزانه</