شرایط تخصیص خوابگاه به پذیرفته‌شدگان دکتری 98 دانشگاه‌های مختلف اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مختلف شرایط متفاوتی برای دادن خوابگاه به دانشجویان دکتری دارند. برخی دانشگاه‌ها اساساً فاقد خوابگاه هستند، برخی فقط خوابگاه متأهلی ندارند و برخی فقط برای دانشجویان دختر در مقطع دکتری خوابگاه ارائه می‌دهند.

اما موضوع متداول این است که اغلب دانشگاه‌ها دانشجویان روزانه دوره دکتری را در اولویت تخصیص خوابگاه قرار داده و اگر به دانشجویان غیرروزانه خوابگاه دهند نیز با شرایط و هزینه خاصی است.

بنابراین داوطلبان عزیز در صورتی که امکان تأمین اسکان در دانشگاه‌هایی که فاقد خوابگاه هستند را ندارند، لازم است در زمان انتخاب رشته دکتری 98 این موضوع را مدنظر قرار دهند.

البته نکته مهم این است که گاهی برخلاف آن‌چه که در دفترچه مطرح شده با شرایطی امکان واگذاری خوابگاه نیز وجود دارد. بنابراین داوطلبان در صورتی که علاقه به انتخاب رشته و تحصیل در یک دانشگاه خاص را دارند، توصیه می‌کنیم در ابتدا با دانشگاه مدنظر تماس گرفته و در صورت امکان از پذیرفته‌شدگان سال‌های گذشته نیز در این باره سؤال کنند.

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری 98، شرایط تخصیص خوابگاه به دانشجویان دکتری ورودی سال 1398 دانشگاه‌های مختلف به شرح جدول زیر است:

ردیف

دانشگاه / پژوهشکده

شرایط تخصیص خوابگاه به دانشجویان دکتری

1

پژوهشکده علوم و صنایع غذایی مشهد

موسسه در قبال خوابگاه هیچ مسئولیتی به عهده ندارد.

2

پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله تهران

پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی فاقد امکانات خوابگاهی می‌باشد.

3

پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی تهران

دارای امکانات خوابگاهی و به دانشجویان رتبه 1 تا 15

4

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

فاقد خوابگاه و هرگونه امکانات خوابگاهی می‌باشد.

5

 پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

 این پژوهشگاه فاقد هرگونه امکانات خوابگاهی می‌باشد.

6

پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری

این پژوهشگاه فاقد خوابگاه دولتی می‌باشد و هزینه مربوط به خوابگاه‌های خودگردان برای هر  نیمسال تحصیلی حداقل 7200000 ریال خواهد بود، پژوهشگاه فاقد هرگونه امکانات خوابگاه برای برادران می‌باشد، خوابگاه خودگردان پژوهشگاه در صورت وجود ظرفیت فقط به خواهران اختصاص می‌یابد.

7

 پژوهشگاه مواد و انرژی مشکین‌دشت کرج

 پژوهشگاه مواد و انرژی فاقد امکانات خوابگاهی بوده و اسکان دانشجویان میسر نخواهد بود.

8

 پژوهشگاه هوافضا

 پژوهشگاه هوافضا فاقد خوابگاه می‌باشد.

9

 دانشگاه ارومیه

 به پذیرفته‌شدگان از شروع تحصیل به مدت  8نیمسال خوابگاه واگذار می‌گردد.

10

دانشگاه اصفهان

با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه، اولویت اسکان با دانشجویان مجرد جدیدالورود غیربومی است، این دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است، با توجه به کمبود ظرفیت، وضعیت اسکان در اتاق‌ها به شرح ذیل است: خوابگاه دختران: اتاق‌ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 6 نفره و در مقطع دکتری 4 نفره. خوابگاه پسران: اتاق‌ها در تمامی مقاطع 4 نفره، دانشگاه تعهدی برای تأمین خوابگاه دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، شاغل، بورسیه، پردیس، مجازی و دانشجویانی که مسافت محل زندگی‌شان تا دانشگاه اصفهان کمتر از 100 کیلومتر است؛ ندارد اما در صورت وجود ظرفیت و پس از اسکان دانشجویان واجد شرایط، از هفته دوم مهر ماه، نسبت به اولویت‌بندی این دانشجویان و واگذاری خوابگاه اقدام خواهد کرد.

11

دانشگاه الزهرا (س) تهران (ویژه خواهران)

خوابگاه فقط به دانشجویان روزانه تعلق می‌گیرد، این دانشگاه در جهت حمایت از دانشجویان دکتری روزانه، حداکثر تا 8 نیمسال خوابگاه در اختیار ایشان قرار خواهد داد، دانشگاه در خصوص واگذاری خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم (شبانه) تعهدی ندارد ولی در صورت داشتن ظرفیت، امکان اسکان در خوابگاه‌های خودگردان زیر نظر دانشگاه وجود خواهد داشت

12

دانشگاه ایلام

 

به کلیه دانشجویان روزانه و نوبت دوم خوابگاه دانشجویی ارائه می‌گردد، این دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی می‌باشد.

13

دانشگاه بیرجند

دانشگاه بیرجند برای همه دانشجویان دکتری، در استفاده از خدمات خوابگاهی مناسب اولویت ویژه قائل می‌شود. 

14

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنّاوری پیشرفته کرمان

خوابگاه برای دانشجویان روزانه در محل دانشگاه به‌صورت سوییت‌های 4 تخته با امکانات یخچال، آشپزخانه با کابینت و گاز برای هر سوییت می‌باشد.

15

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران

به دانشجویان دوره‌های نوبت دوم (شبانه) خوابگاه تعلق نمی‌گیرد، به دانشجویان روزانه صرفاً به مدت 8 نیمسال خوابگاه تعلق می‌گیرد.

16

دانشگاه تربیت مدرس تهران

دانشگاه امکان تأمین خوابگاه و امکانات رفاهی برای دوره‌های نوبت دوم را ندارد، به رتبه‌های 1 تا 5 آزمون سراسری مقطع دکتری دوره روزانه نوع یک، طبق ضوابط، امتیاز بیشتری برای سکونت در خوابگاه مجردی از  نیمسال دوم داده می‌شود، با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه در پردیس مرکزی، دانشکده کشاورزی و دانشکده منابع طبیعی نور، واگذاری خوابگاه به‌صورت مجردی فقط به دانشجویان روزانه نوع یک به‌طور تدریجی در طول  نیمسال‌های اول و دوم خواهد بود و مدت سکونت حداکثر تا پایان  نیمسال هشتم در مقطع دکتری با پرداخت نقدی اجاره‌بها در ابتدای هر  نیمسال می‌باشد. ضمناً به دانشجویان روزانه نوع یک شاغل و بورسیه خوابگاه تعلق نمی‌گیرد، دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی می‌باشد. متقاضیان واجد شرایط کمک ودیعه مسکن صرفاً بر اساس ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجاز به درخواست وام مذکور می‌باشند.

17

دانشگاه تفرش

به تمامی دانشجویان مقطع دکتری تا پایان ترم هشتم خوابگاه تعلق می‌گیرد.

18

دانشگاه جامع امام حسین (ع)

به تمام دانشجویان غیربومی خوابگاه مجردی و به پذیرفته‌شدگان رتبه اول غیربومی آزمون کتبی برگزارشده توسط سازمان سنجش آموزش کشور خوابگاه متأهلی تعلق می‌گیرد.

19

دانشگاه خوارزمی تهران

در دانشگاه خوارزمی تهران، خوابگاه به‌صورت خودگردان است، در دانشگاه خوارزمی کرج، در طول تحصیل به دانشجویان خوابگاه واگذار می‌گردد.

20

دانشگاه دامغان

دانشگاه دامغان برای دانشجویان دکتری دوره روزانه 8 نیمسال خوابگاه در نظر گرفته است.

21

دانشگاه زابل

دانشگاه زابل علاوه بر دوره‌های روزانه امکان اسکان و ارائه خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم (شبانه) دکتری را هم دارد.

22

دانشگاه سلمان فارسی کازرون

در این دانشگاه امکان فراهم‌سازی خوابگاه خودگردان وجود دارد.

23

دانشگاه سمنان

دانشگاه سمنان با توجه به محدودیت فضای خوابگاهی، صرفاً به دانشجویان روزانه در اولین سال تحصیلی خوابگاه واگذار می‌کند، دانشجویانی که رتبه اول در هر کد رشته تحصیلی را احراز نمایند، در سال تحصیلی بعد خوابگاه دولتی دریافت می‌کنند، دانشگاه از ارائه خوابگاه به دانشجویان شبانه و پردیس خودگردان معذور است.

24

دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان

به دانشجویان روزانه در طول تحصیل امکانات خوابگاهی واگذار می‌گردد.

25

دانشگاه شاهد

 

دانشگاه تعهدی در خصوص تأمین خوابگاه برای دانشجویان نوبت دوم ندارد. این گروه از دانشجویان صرفاً در صورت وجود ظرفیت مازاد خوابگاهی و با پرداخت شهریه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری می‌توانند از خوابگاه استفاده نمایند.

26

دانشگاه شهرکرد

 

این دانشگاه صرفاً به تعداد محدودی از دانشجویان واجد شرایط دوره روزانه طبق شیوه‌نامه واگذاری خوابگاه دانشگاه شهرکرد، خوابگاه و امکانات رفاهی اختصاص خواهد داد.

27

دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشجویان (روزانه) در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده می‌شوند، در صورت وجود ظرفیت خالی سایر دانشجویان بر اساس امتیازبندی اسکان داده می‌شوند.

28

دانشگاه شهید بهشتی تهران

اولویت استفاده از خوابگاه، با توجه به امکانات دانشگاه و بر حسب رتبه قبولی داوطلبان در آزمون می‌باشد.

29

دانشگاه شهید مطهری تهران

فاقد خوابگاه برای خواهران.

30

دانشگاه شیراز

به تمام دانشجویان دکتری روزانه غیربومی، خوابگاه واگذار می‌شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد خوابگاه به سایت دانشگاه به نشانی فوق مراجعه فرمایید.

31

دانشگاه صنعتی ارومیه

دانشگاه صنعتی ارومیه دارای ظرفیت بسیار محدود در خوابگاه‌های مجردی ملکی برای دانشجویان پسر است، برای دانشجویان دختر خوابگاه ملکی وجود ندارد. امکان اسکان تمامی دانشجویان در خوابگاه‌های خودگردان تحت نظارت با هزینه حداقل هفت میلیون ریال در هر  نیمسال وجود دارد.

32

دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی تهران

دانشگاه هیچ‌گونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه و سایر امکانات رفاهی برای دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه) نخواهد داشت.

33

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری (دادگستری)

در صورت وجود امکانات و شرایط به پذیرفته‌شدگان نهایی، خوابگاه مجردی واگذار می‌گردد.

34

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

این دانشگاه فاقد امکانات رفاهی و خوابگاه می‌باشد.

35

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

این دانشگاه علاوه بر دوره‌های روزانه، امکان اسکان و ارائه خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم (شبانه) دکتری را هم فراهم نموده است.

36

دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب قم

دانشگاه ادیان و مذاهب خوابگاه اختصاصی ندارد، ولی امور دانشجویی در این زمینه همکاری لازم را برای معرفی دانشجو به خوابگاه‌های سایر دانشگاه‌ها را به عمل خواهد آورد. همچنین امکان تأمین خوابگاه‌های خودگردان با مدیریت امور دانشجویی این دانشگاه فراهم است.

37

دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) مشهد

دانشجویان دختر و غیربومی واجد شرایط می‌توانند از خوابگاه دانشجویی با هزینه شخصی استفاده نمایند.

38

دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل

این دانشگاه هیچ‌گونه تعهدی برای تأمین خوابگاه ندارد ولی دفتر تهیه مسکن دانشجو واقع در دانشگاه در این زمینه همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

39

دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی اصفهان

اسکان دانشجویان دختر غیربومی جدیدالورود در خوابگاه‌ها برای  نیمسال اول و دوم الزامی است.

40

دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان

دانشجویان خواهر می‌توانند از مهمانسرای خودگردان با پرداخت هزینه مربوطه استفاده نمایند.

41

دانشگاه غیرانتفاعی صنعتی سجاد مشهد

این دانشگاه دارای خوابگاه اختصاصی ویژه خواهران با اخذ هزینه می‌باشد. همچنین ستاد اسکان دانشگاه در امر اسکان دانشجویان پسر همکاری خواهد نمود.

42

دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

این دانشگاه هیچ‌گونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های خصوصی معتبر و مورد تأیید خواهد داشت.

43

دانشگاه غیرانتفاعی علم و هنر یزد

برای کلیه متقاضیان دختر خوابگاه دانشجویی با پرداخت هزینه مهیا می‌باشد.

44

دانشگاه غیرانتفاعی قرآن و حدیث قم

مساعدت برای معرفی دانشجویان مرکز قم به خوابگاه خودگردان در قم (خواهران و برادران).

45

دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی

دانشگاه هیچ تعهدی در خصوص تأمین خوابگاه برای دانشجویان دکتری ندارد.

46

دانشگاه غیرانتفاعی مفید قم

دانشگاه برای پذیرفته‌شدگان (اعم از آقایان و خانم‌ها) با توجه به ظرفیت موجود، امکان واگذاری خوابگاه (با دریافت هزینه از دانشجو) را دارد.

47

دانشگاه فردوسی مشهد

 

حداقل به 80 تا 100 درصد از دانشجویان روزانه واجد شرایط در مجموعه پردیس دانشگاه، اتاق‌های دونفره در خوابگاه مجردی واگذار می‌گردد. خوابگاه برای دانشجویان نوبت دوم و پردیس خودگردان با اخذ هزینه خواهد بود. داوطلبان دوره نوبت دوم و پردیس برای آگاهی از میزان شهریه تحصیلی به وبگاه مدیریت آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد به نشانی https://reg.um مراجعه نمایند.

48

دانشگاه قم

 

این دانشگاه دارای محدودیت خوابگاه دولتی می‌باشد و حداکثر به مدت 4 نیمسال با رعایت اولویت خانواده‌های خانواده معظم شهدا و ایثارگران، دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، نیازسنجی از خانواده‌های نیازمند و بعد مسافت، خوابگاه واگذار می‌نماید.

49

دانشگاه کاشان

برای دانشجویان روزانه، خوابگاه به‌صورت محدود وجود دارد و دانشجویان واجد شرایط با پرداخت اجاره‌بهای تعیین‌شده توسط دانشگاه، می‌توانند از خوابگاه استفاده نمایند، سرویس‌دهی خوابگاه‌ها به‌صورت خودگردان (داخل دانشگاه یا استیجاری خارج دانشگاه) می‌باشد، به دانشجویان نوبت دوم (شبانه) خوابگاه تعلق نمی‌گیرد، دانشجویان اتباع با پرداخت اجاره‌بهای تعیین‌شده توسط دانشگاه، می‌توانند از خوابگاه استفاده نمایند.

50

دانشگاه گیلان رشت

دانشگاه به تمامی متقاضیان مجرد دوره روزانه در مقطع دکتری خوابگاه واگذار می‌نماید.

51

دانشگاه لرستان خرم‌آباد

این دانشگاه جهت دانشجویان مقطع دکتری تخصصی به مدت 8 نیمسال خوابگاه واگذار می‌نماید، به دانشجویان دوره پردیس خودگردان دانشگاه در صورت وجود ظرفیت خوابگاه تعلق می‌گیرد.

52

دانشگاه محقق اردبیلی اردبیل

برای پذیرفته‌شدگان دوره روزانه به مدت هشت نیم سال تحصیلی خوابگاه دولتی واگذار می‌شود و برای پذیرفته‌شدگان دوره شبانه در صورت فراهم بودن شرایط (اعم از ساختمان و متقاضی) خوابگاه خودگردان واگذار خواهد شد. اعطای رایگان خوابگاه دانشجویی به پذیرفتگانی که رتبه کمتر از 25 درصد کل ظرفیت روزانه رشته و مقطع را کسب نمایند.

53

دانشگاه معارف اسلامی قم

دانشگاه معارف اسلامی، هیچ‌گونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد؛ البته دانشگاه برای تأمین خوابگاه، تلاش‌های لازم را انجام خواهد داد تا امکان استفاده از خوابگاه برای کلیه دانشجویان فراهم گردد.

54

دانشگاه ملایر

به پذیرفته‌شدگان خوابگاه تعلق می‌گیرد.

55

دانشگاه هنر اسلامی تبریز

این دانشگاه فاقد خوابگاه می‌باشد.

56

دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان فاقد خوابگاه دولتی می‌باشد و خوابگاه‌های دانشگاه به‌صورت خودگردان و با پرداخت هزینه توسط دانشجو خواهد بود

57

دانشگاه هنر- تهران

با توجه به محدودیت‌های خوابگاهی، خوابگاه مجردی صرفاً به دانشجویان روزانه در مجموعه پردیس دانشگاه هنر در کرج بر اساس اولویت تعلق خواهد گرفت. دانشگاه هنر فاقد خوابگاه متأهلی می‌باشد، تخصیص خوابگاه و تسهیلات رفاهی دیگر مطابق اطلاعیه مربوطه در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور و آیین‌نامه‌های مربوطه، به دانشجویان نوبت دوم (شبانه) و پردیس بین‌الملل فارابی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

58

دانشگاه یاسوج

واگذاری خوابگاه به دانشجویان مقطع دکتری در اولویت این دانشگاه می‌باشد و در واقع به تمام دانشجویان دکتری خوابگاه تعلق می‌گیرد.

59

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

این سازمان فاقد امکانات خوابگاهی است.

60

مؤسسه غیرانتفاعی علوم شناختی تهران

موسسه آموزش عالی علوم شناختی (غیردولتی – غیرانتفاعی) فاقد خوابگاه دانشجویی می‌باشد.

 

اینستاگرام آزمون دکتری