پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی فرآیند تولید صنایع پلیمر مانند الیاف مصنوعی، لاستیک ها، مواد اسفنجی، پلاستیک ها، چسب ها و … می پردازد.

گرایش های دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ به شرح زیر است:

  • مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (شیمی فیزیک پلیمرها، پدیده‌های انتقال (رئولوژی، انتقال حرارت و انتقال جرم)) و کارشناسی ارشد شامل (مبانی پیشرفته مهندسی پلیمر، منابع علوم و فرآوری رنگ)

دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی ﭘﻠﻴﻤﺮ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها