گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی متدهای مختلف بررسی سیستم، و کنترل سیستم های متفاوت با توجه به اطلاعات وارد شده می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل

 بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل به شرح زیر است:

  • مهندسی ﺑﺮق

    • ﻛﻨﺘﺮل

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (ریاضیات مهندسی – مدارهای الکتریکی ۱ و ۲)، (سیگنال‌ها و سیستم ها)، (الکترونیک ۱ و ۲)، (الکترومغناطیس)، (تحلیل سیستم‌های انرژی الکتریکی – ماشین‌های الکتریکی ۲)، (سیستم‌های کنترل خطی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق – ﻛﻨﺘﺮل

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها