مدیرکل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزش عالی از حذف شرط الزام “مرتبط بودن رشته کارشناسی ارشد” برای ورود به مقطع دکتری در گروه‌های علوم پایه و مهندسی خبرداد و گفت: این تصمیم امسال نیز اجرا می شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دکتر سعید قدیمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تاکنون داوطلبان آزمون‌های دکتری فقط می‌توانستد در رشته‌های مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد خود شرکت کنند که از سال گذشته این شرط برای رشته‌های مهندسی و علوم پایه برداشته می‌شود.

وی با اشاره به تصمیم کمیته فنی و مهندسی شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی، اظهار کرد: بر این اساس از امسال همه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در هر رشته‌ای می‌توانند در آزمون دکتری سال 1392 گروه‌های علوم پایه و فنی و مهندسی شرکت کنند و درصورت پذیرفته شدن و موفقیت در غربال گری‌های آزمون مربوطه، هیچ منعی برای ادامه تحصیل آنها در این رشته‌ها وجود نخواهد داشت.

مدیر کل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزش عالی تاکید کرد: قید مرتبط بودن رشته‌های کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری همچنان برای گروه‌های علوم انسانی، هنر و کشاورزی وجود دارد و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی این رشته‌ها الزاما باید در آزمون دکتری رشته‌هایی که مرتبط است، شرکت کنند.

به گزارش پی اچ دی تست با اینکه این شرط از سوی وزارت علوم برداشته شده است اما تأثیر زیاد مصاحبه در پذیرش نهایی و توجه بسیار مصاحبه گران به مرتبط بودن رشته بسیاری از علاقه مندان را از تغییر رشته منصرف نموده است.

اینستاگرام آزمون دکتری