پس از برگزاری آزمون دکتری در اسفند ماه، نتایج اولیه دکتری 1400 در فروردین منتشر می‌شود. کارنامه اولیه آزمون دکتری شامل درصد کسب‌شده توسط داوطلب در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی رشته (سرفصل‌های آزمون دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی) است. علاوه بر این، رتبه داوطلب در رشته امتحانی و نمره تراز کسب‌شده توسط وی و نیز مجاز بودن یا نبودن برای انتخاب رشته دکتری از طریق این کارنامه به اطلاع داوطلبان رسانده می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حدنصاب تراز دعوت به مصاحبه دکتری زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی

انتخاب رشته دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

پس از اعلام نتایج دکتری 1400، زمان انتخاب رشته دکتری 1400 داوطلبان رشته زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی که مجاز به انتخاب رشته هستند، احتمالاً در اردیبهشت ماه خواهد بود. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه‌های سراسری شامل رشته‌محل‌های دارای پذیرش در گرایش‌های مختلف این رشته (گرایش‌های دارای پذیرش دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه‌های سراسری و آزاد در انجمن دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی قابل مشاهده است.) و نیز ظرفیت پذیرش دکتری 1400 زیست‌شناسی سلولی و مولکولی است.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 نیز احتمالاً اواخر اردیبهشت ماه خواهد بود که فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 اعلام خواهد شد.

تراز قبولی آزمون دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

طی چند سال اخیر، دعوت به مصاحبه دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه‌های مختلف بر اساس نمره‌تراز صورت می‌گیرد. بدین صورت که همه داوطلبانی که تراز آن‌ها بالاتر از تراز مدنظر دانشگاه‌ها باشد، فرصت حضور در مصاحبه دکتری آن دانشگاه را خواهند داشت.

در نتیجه محدودیتی برای تعداد داوطلبان جهت حضور در مصاحبه دکتری یک رشته‌محل وجود ندارد.

اطلاع از حدنصاب نمره تراز دعوت به مصاحبه آزمون دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه‌های مختلف می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری زیست‌شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه‌های مختلف آورده شده است:

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی 96

دانشگاه / مؤسسه

دوره

تراز حد نصاب دانشگاه

 دانشگاه الزهرا(س)-تهران(ویژه خواهران)

بورس اعزام به خارج

6000

دانشگاه اصفهان

روزانه

4026

دانشگاه تهران

روزانه

3614

دانشگاه رازی-کرمانشاه

روزانه

3546

دانشگاه محقق اردبیلی-اردبیل

روزانه

3497

دانشگاه شیراز

روزانه