برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از روز دوشنبه ۱۷ خردادماه آغاز خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، از بین داوطلبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجوی دکتری تخصصی میپذیرد.

لازم به ذکر است پذیرش دانشجو بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش کشور، سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) و مصاحبه در رشته های ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر، فیزیک، شیمی کاربردی، مهندسی هستهای، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی هوافضا، مهندسی دریا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پلیمر، مهندسی پزشکی، مهندسی نفت در تهران و پردیس ماهشهر بصورت ورودی از نوع روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان صورت می پذیرد.

ثبت نام مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مراحل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۴۰۰به شرح زیر است:

حد نصاب دانشگاه – ورود اطلاعات توسط داوطلبان حائز شرایط در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه

کلیه داوطلبان گرامی، که در انتخاب رشته گرایش محل سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر را انتخاب نموده اند، در صورت دارا بودن حدنصاب تعیین شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر (بر اساس نمره تراز نهایی داوطلب مطابق کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور)، ضروری است وارد سامانه الکترونیکی تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (سامت) شده و اطلاعات خود را وارد نمایند.

این داوطلبان لازم است از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۲۹ لغایت روز جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ به سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه (ثبت نام دوره دکتری سال ۱۴۰۰) مراجعه و کلیه اطلاعات و سوابق شخصی، آموزشی، پژوهشی، تدریس، اشتغال و…، همچنین رشته/گرایش/محل‌های مورد نظر خود را طبق راهنمای مربوطه وارد سامانه نمایند.مصاحبه دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

آدرس سامانه http://pgrad.aut.ac.ir/3/applicant می باشد.

– داوطلبان باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه های شماره ۱ و ۲ آزمون سازمان سنجش آموزش کشور را احراز نموده باشند.

– با توجه به محدود لازم بین ثبت نام، تشکیل پرونده و مصاحبه، مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. در صورت‌عدم ورود اطلاعات و قطعی نمودن آن در سامانه، از داوطلب مصاحبه بعمل نمی آید.

– صحت اطلاعات وارد شده در سامانه به عهده داوطلب می باشد. در صورتیکه در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات وارد شده در سامانه با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.

– انتخاب هر تعداد رشته گرایش مطابق با انتخاب های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور بلامانع است ولی توصیه میگردد که هر داوطلب بیش از دو رشته گرایش را انتخاب ننماید. لازم به ذکر است که برای هر رشته گرایش انتخاب نوع ورود روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان نیز باید مطابق انتخاب های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور باشد. لازم است هر داوطلب، صرف نظر از نوع ورود (روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان) فقط یک هزینه برای ثبت نام پرداخت نمایند.

– داوطلبان محترم دعوت شده به مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام (بررسی مدارک و انجام مصاحبه) را در این مقطع زمانی و از طریق سامانه آزمون دکتری پرداخت و رسید آن را همراه با مدارک خود ارسال نمایند.

هزینه ثبت نام برای هر رشته گرایش بر اساس مصوبه هیات امناء دانشگاه مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال (هشتاد هزار تومان) می باشد.

نکته مهم: در صورتیکه داوطلبی برای یک رشته/گرایش همزمان، متقاضی دوره روزانه و یا نوبت دوم و یا پردیس بین الملل (پردیس خودگردان) باشد، صرفاً هزینه یک ثبت نام از ایشان دریافت می گردد.

مدارک مصاحبه دکتری 1400  

داوطلبان گرامی، که در سامانه آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ ثبت نام نموده اند، لازم است جهت اطلاع از نحوه ارسال مدارک مورد نیاز زیر جهت بررسی در روز مصاحبه به سایت دانشکده مربوطه مراجعه نمایند.

  • تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

  • تصویر کارنامه مرحله اول و دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰

  • تصویر حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

  • تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع

  • مدارک و مستندات دستاوردهای پژوهشی (مقاله، ثبت اختراع، کتاب و …)

تبصره ۱: آن دسته از داوطلبان که فارغالتحصیل دوره کارشناسیناپیوسته میباشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ را همراه داشته و ارائه نمایند.

تبصره ۳: مربیان دانشگاه آزاد اسلامی متقاضی استفاده از سهمیه مربیان، لازم است معرفینامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه را بارگذاری نمایند.

لازم به ذکر است اصل مدارک شناسنامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای تطبیق در زمان مصاحبه نزد خود داشته باشید تا چنانچه در آن زمان نیاز بود در نرم‌افزار مصاحبه الکترونیکی به اشتراک بگذارید. و همچنین جهت اطلاع از سایر مدارک مورد نیاز به سایت دانشکده مربوطه مراجعه نمایید.

* صحت مدارک بارگذاری شده در سامانه مصاحبه به عهده داوطلب می باشد. در صورتیکه در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که مدارک ارائه شده در سامانه مصاحبه با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، مطابق با قوانین برخورد خواهد شد و پذیرش داوطلب لغو می گردد.

زمان مصاحبه دکتری 1400 دانشگاه امیرکبیر