زمان بندی برگزاری، نحوه ثبت نام و ارسال مدارک جهت شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 1400 دانشگاه تهران منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه تهران از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در مقطع دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه تهران

ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک از روز دوشنبه مورخ ۰۳/‏۰۳/‏۱۴۰۰‬ ‬ لغایت روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ خواهد بود و داوطلبان می‌توانند به سامانه جامع آموزش دانشگاه به آدرس ems1.ut.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند.

مصاحبه دکتری دانشگاه تهران

نکات مهم

انجام مصاحبه صرفاً برای داوطلبان یک بار برگزار می‌شود و عدم شرکت در بازه زمانی تعیین شده به منزله انصراف تلقی گردیده و برگزاری مصاحبه مجدد امکان پذیر نمی‌باشد.

ثبت نام الکترونیکی در هریک از کد رشته محل‌های معرفی شده از سوی سازمان سنجش، جهت مصاحبه الزامی است و کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ‌های مقرر در سامانه جامع آموزش دانشگاه ثبت نام نمایند. در غیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.

امتیازات مصاحبه دکتری دانشگاه تهران

۱- مصاحبه علمی و سنجش عملی (تا ۳۰ امتیاز)

• ارزیابی تخصصی (تا ۲۰ امتیاز)

ارزیابی تخصصی داوطلبان دوره دکتری تخصصی در واحدهای دانشگاه بر اساس مصاحبه علمی در موضوعات تخصصی با لحاظ نمرات دروس تخصصی مرتبط در مقاطع تحصیلی قبلی و قرائت، ترجمه و درک متون تخصصی یکی از زبان های خارجی، متناسب با رشته صورت میگیرد.

• ارزیابی عمومی (تا ۱۰ امتیاز)

ارزیابی عمومی داوطلبان بر اساس انگیزه های فردی، توانایی تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به پرسش ها، وسعت نظر، نوآوری و کارآفرینی، شخصیت و متانت، نحوه تعامل، نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی و توانایی در فن بیان و انتقال مطالب، موضوع پژوهشی مورد علاقه برای رساله دکتری، موضوع و کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد و… صورت می‌پذیرد.

۲- ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (تا ۲۰ امتیاز):

• سوابق آموزشی

– معدل کل دوره کارشناسی با توجه به کیفیت دانشگاه محل تحصیل (تا ۶ امتیاز)

– معدل کل دوره کارشناسی ارشد با توجه به کیفیت دانشگاه محل تحصیل (تا ۴ امتیاز)

– گواهی معتبر زبان (تا ۳ امتیاز)

• سوابق پژوهشی و فناوری

ردیف موضوع فعالیت حداکثر امتیاز حداکثر امتیاز در هر موضوع
1 – مقالات داخلی و خارجی چاپ شده (علمی- پژوهشی و علمی- ترویجی معتبر) مرتبط با حوزه تخصصی و پایان نامه،
– حداکثر یک مقاله دارای گواهی پذیرش قابل قبول است
تا 10 امتیاز مطابق با آیین نامه ارتقاء
2 تألیف یا ترجمه کتاب های تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی تا 4 امتیاز مطابق با آیین نامه ارتقاء
3