نحوه برگزاری مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه مفید اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه مفید

به گزارش پی اچ دی تست، زمانبندی برگزاری مصاحبه های آزمون دکتری نیمه متمرکز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ دانشگاه مفید به شرح زیر می باشد:

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه مفید

نکته مهم

پذیرفته شدگان رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی که حد نصاب لازم در امتحان کتبی را کسب کرده و در مصاحبه شفاهی پذیرفته شوند مشروط به داشتن شرایط، می‌توانند از امتیاز بورس تحصیل رایگان (بدون هزینه) و یا بورس آیت االله موسوی اردبیلی (ره) تحصیل رایگان و دریافت کمک هزینه) استفاه کنند.

سهمیه های دکتری دانشگاه مفید

۱-۱- سهمیه‌های رزمندگان و ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت و ایثارگران ۵ درصد ظرفیت در آزمون مذکور مطابق قوانین و مقررات مصوب اعمال می شود. لذا شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره یک راهنمای ثبت نام آزمون دکتری نیمه متمرکز ۱۴۰۰ ملاک عمل خواهد بود.

۲-۱- بر اساس قانون، ۱۰درصد ظرفیت اعلام شده مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هر کد رشته محل برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی، تحقیقات و فناوری، به شرط کسب حداقل ۸۰درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد، اختصاص می‌یابد.)

داوطلب دارای سهمیه مربی در صورتی می‌تواند ادامه تحصیل دهد که دانشگاه محل خدمت وی موافقت نماید (نکته: مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سمهیه در آزمون دکتری تخصصی را دارا می‌باشد).

فرآیند ثبت نام برای مصاحبه

۱- مراجعه به سامانه الکترونیکی پذیرش دانشگاه مفید به آدرس /http://azmoon.mofidu.ac.ir

۲- واریز هزینه مصاحبه به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال به صورت الکترونیکی

۳- مطالعه اطلاعیه، شرایط و مدارک مورد نیاز برای مصاحبه

۴- بارگذاری مدارک زیر:

 • تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد که دارای تاریخ و معدل فارغ التحصیلی باشد (به صورت فایل jpg)

 • ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت فایل pdf (اجباری)

 • رزومه بر اساس نمونه به صورت فایل pdf (اجباری)

 • تعیین سه عنوان طرح موضوع احتمالی برای رساله (مطابق استاندارد پژوهشی) و معرفی هر عنوان در حد یک پاراگراف به اختصار به صورت فایل pdf (اجباری)

 • تصویر حکم عضو هیأت علمی رسمی و رسمی- آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (به صورت فایل jpg (ویژه متقاضیان استفاده از سهیمه مربیان)

 • اصل گواهی مبنی براینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و رسمی- آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده که به تایید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از معرفی شدگان که مایل به استفاده از امتیاز مربوط در این آزمون می باشند (مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه امکان بهره برداری از این سهمیه در آزمون دکتری تخصصی را دارا می‌باشد).

* داوطلبان دقت داشته باشند اگر ثبت نامشان از زمان مصاحبه گذشته باشد مصاحبه از آنها گرفته نخواهد شد.

* اگر مدارک درخواستی بارگذاری نشود، داوطلب معرفی به مصاحبه نخواهد شد و ثبت نام‌کان لم یکن و امکان بازگشت هزینه وجود ندارد.

* مدارک مورد نیاز (در قسمت فرآیند ثبت نام برای مصاحبه) را روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.

نمونه رزومه (CV)

رزومه زیر برای ترسیم چهارچوب رزومه مطلوب تنظیم شده است. محتوای رزومه شما ممکن است بسیار متفاوت باشد، اما لازم است در نگارش رزومه خود چهارچوب کلی، تقسیم بندی و نظم مشهود در زیر را رعایت فرمایید.

 • مشخصات

حسن حسینی، متولد ۲۰شهریور، ۱۳۷۱شهر کرمان.

 • تحصیلات

– ۱۳۹۶ کارشناسی ارشد اقتصاد، دانشگاه آزاد جنوب، تهران.

– ۱۳۹۴ کارشناسی جامعه شناسی، دانشگاه اصفهان، اصفهان.

– ۱۳۹۲-۱۳۸۷ پنج سال دروس حوزوی از مقدمات تا اتمام لمعتین، حوزه های علمیه کرمان و اصفهان.

–  ۱۳۹۰ دیپلم تجربی، دبیرستان رازی، کرمان.

 • مهارت های دانشگاهی

– مسلط به قرائت متون تخصصی اقتصادی به زبان انگلیسی و آشنا با نگارش و مکالمه به این زبان.
– مسلط به قرائت متون تخصصی اقتصادی به زبان عربی.
– مسلط به استفاده از منابع دانشگاهی در اینترنت.
– آشنا با نگارش دانشگاهی اقتصادی.

تألیفات و ترجمه‌ها و کتاب و مقاله:

[۱۳۹۶] «فلسفه اقتصاد در پرتو جهان بینی قرآن کریم»، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی.

[۱۳۹۶] مقاله امکان‌سنجی اجرای سیاست‌های مالی از طریق زکات.

 • سوابق تدریس

– از ۱۳۹۶تا ۱۳۹۷: تدریس دروس اقتصاد کلان یک و دو جمعاً به تعداد پنج بار، کارشناسی اقتصاد، دانشگاه آزاد جنوب، تهران.
– از ۱۳۹۰تا ۱۳۹۴: دبیر حق التدریسی علوم اجتماعی، دبیرستان سپاهان، اصفهان.

 • سایر سوابق کاری

– از ۱۳۹۴تا ۱۳۹۷: خبرنگار و نویسنده پاره وقت صفحۀ اندیشه، روزنامۀ باختر، تهران.
– از ۱۳۹۲تا ۱۳۹۴: ویزیتور فروش، شرکت محصولات ساختمانی فردوس، اصفهان.
– از ۱۳۸۸تا ۱۳۸۹: شاگرد تراشکاری، تراشکاری صداقت، کرمان.

 • توضیحات دیگر

اگر مطلب دیگری در مورد خودتان دارید که گمان میکنید برای پذیرش شما در دکترای اقتصاد ممکن است واجد اهمیّت باشد، در این قسمت به آن اشاره کنید. (اینجانب در طول پنج سال گذشته تمامی رخدادهای اقتصادی را با دقت پیگیری کرده و در جریان انتشارات جدید و نشستها و کنفرانس های اقتصادی در کشور بودهام و به طور مستمر به وبسایت اقتصادی انگلیسی… مراجعه میکردم. از جمله در کنفرانس های… و… شرکت کرده و آثار… که اخیراً در زمینه… منتشر شده است را خوانده ام.

نکات مهم

۱- امتیاز مصاحبه شفاهی ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز است.

۲- ارزیابی علمی داوطلبان شامل بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ امتیاز) و مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ امتیاز) می‌باشد.

۳- محل مصاحبه دانشگاه مفید قم به صورت حضوری خواهد بود و ساعت دقیق مصاحبه هرفرد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۴- دانشگاه مفید یک دانشگاه غیردولتی بوده و پذیرفته شدگان مانند سایر دانشجویان شهریه و سایر هزینه های دوره را پرداخت می نمایند.

۵- داوطلبان خارجی واجد شرایط، بر اساس ضوابط ومقررات تعیین شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پذیرفته خواهند شد.

۶- داوطلبان نبایستی منعی برای ادامه تحصیل از نظر نظام وظیفه عمومی و سایر مقررات داشته باشند.

۷- امکان بررسی درخواست های ناقص وجود ندارد.

۸- پذیرش نهایی داوطلبان منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجو می باشد.

۹- داشتن مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا مدرک سطح سه صادره از مرکز مدیریت حوزه علمیه (مرتبط با رشته) ضروری است. (ملاک عمل دفترچه شماره یک دکتری ۱۴۰۰)

۱۰- دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تایید وزات علوم تحقیقات و فناوری باید تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۰فارغ التحصیل شوند.

۱۱- ارائه گواهی قبولی در آزمون زبان خارجی در هنگام ثبت نام: نمره ۵۰۰ در TOLIMO یا نمره ۵.۵ در IELTS یا نمره ۶۰ در MSRT در۵۰ و یا نمره TOEFL) نکته: در صورت نداشتن مدرک زبان در زمان ثبت نام، به دانشجو اجازه داده شود به صورت مشروط پذیرش شود ولی در نمیسال اول مجاز نخواهد بود هیچ درسی را اخذ کند و باید صرفاً برای کسب نمره زبان تلاش کند. چنانچه در انتهای نیمسال اول موفق به کسب نمره زبان نشد، قبولی او کان لم یکن تلقی خواهدشد و این مدت قابل تمدید نیست.

درصورتی که سطح سواد عمومی و تسلط به زبان خارجی داوطلب بسیار خوب بود و استعداد و انگیزه و سایر شرایط تحصیل موفق در دکتری را دارا بود، ولی به جهت‌عدم تناسب رشته ت