اطلاعیه پژوهشگاه مواد و انرژی در خصوص ارسال مدارک جهت برگزاری مرحله مصاحبه و سنجش علمی آزمون ورودی دوره دکتری در سال 1400 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ثبت نام مصاحبه دکترا

به گزارش پی اچ دی تست، در این اطلاعیه آمده است:

پیرو اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور درخواست می‌شود جهت شرکت در مصاحبه دکتری، تصویر مدارک ذیل را حداکثر تا آخر وقت اداری روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ از طریق پست الکترونیکی به آدرس postgrad@merc.ac.ir در قالب یک فایل فشرده zip یا rar و با درج کلمه «آزمون دکتری» و نام و نام خانودگی و رشته در قسمت موضوع ایمیل، ارسال نمایید. پس از دریافت مدارک از طریق پست الکترونیکی برای متقاضیان حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت، پیغام رسید ارسال خواهد شد.

* کلیه مدارک می‌بایست به صورت خوانا اسکن شده باشد.مصاحبه دکتری پژوهشگاه مواد و انرژی

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی (پوشه پرسنلی)؛

 • مدرک نظام وظیفه بر اساس مفاد دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور (پوشه پرسنلی)؛

 • رزومه کامل (CV) شامل مشخصات فردی، تحصیلی و دستاوردهای علمی در قالب فایل ورد پیوست فرم شماره ۱ (پوشه پرسنلی)؛

 • کارنامه اعلام نتیجه اولیه آزمون و کارنامه انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور (پوشه کارنامه سنجش)؛

 • گواهی موقت یا دانشنامه و یا گواهی دانشجوی سال آخر (فرم مخصوص معدل و تعداد واحدهای گذرانده – موجود در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور) به همراه ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد (پوشه آموزشی)؛

 • گواهی موقت یا دانشنامه به همراه ریز نمرات دوره کارشناسی (پوشه آموزشی)؛

 • گواهی موقت یا دانشنامه به همراه ریز نمرات دوره کاردانی در صورت داشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته (پوشه آموزشی)؛

 • گواهی تأیید شده رتبه اول تا سوم در رشته / گرایش در مقطع کارشناسی ارشد – اختیاری- (پوشه آموزشی)؛

 • رونوشت صورتجلسه دفاعیه کارشناسی ارشد با درج نمره پایان نامه به همراه چکیده پایان‌نامه (پوشه پایان‌نامه)؛

 • مدرک زبان انگلیسی- اختیاری- (پوشه مدرک زبان)؛

 • توصیه‌نامه مبنی بر صلاحیت تحصیل در دوره دکتری، از حداقل دو نفر از استادان قبلی -ترجیحاً مقطع کارشناسی ارشد- (پوشه توصیه‌نامه)؛

 • مستندات دستاوردهای پژوهشی شامل چاپ یا پذیرش مقالات در مجلات و ژورنال‌های معتبر علمی – علمی پژوهشی – ترویجی و کنفرانس‌های معتبر خارجی و داخلی، تالیف یا ترجمه کتاب، ثبت اختراع و کسب جایزه‌های ملی و بین المللی… مطابق با مطالب درج شده در رزومه علمی (پوشه پژوهشی)؛

 • معرفی نامه / ارائه گواهی از مراجع ذیربط برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران و همچنین سهمیه هیأت علمی که به تأیید بالاترین مقام مسئول رسیده باشد (پوشه سهمیه).

تصویر فیش واریزی به مبلغ ۱،۶۵۰،۰۰۰ ریال به حساب پژوهشگاه مواد و انرژی

* هزینه ثبت نام به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد – (پوشه رسید پرداخت).

زمان و نحوه مصاحبه دکتری پژوهشگاه مواد و انرژی

به اطلاع آن دسته از داوطلبان محترم دوره دکتری که تاییدیه ارسال مدارک خود را از طریق ایمیل دریافت کرده‌اند می‌رساند، مصاحبه به صورت غیرحضوری (آنلاین) و در بستر نرم‌افزار Adobe connect (فایل راهنما) و براساس حرف اول نام خانوادگی طبق جداول زمان‌بندی ذیل برگزار می‌گردد:

برنامه فوق غیر قابل تغییر می‌باشد و فقط برای داوطلبانی که مصاحبه آن‌ها با مصاحبه سایر دانشگاه‌ها تداخل دارد طبق شرایط ذیل امکان تغییر زمان و روز مصاحبه فراهم شده است:

دانشجویان رشته مهندسی مواد و متالورژی که روز مصاحبه آن‌ها با روز مصاحبه در سایر دانشگاه‌ها تداخل دارد، امکان انتقال روز مصاحبه از سه شنبه به چهارشنبه (و بلعکس طبق جدول فوق) وجود دارد. متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به ایمیل تحصیلات تکمیلی (postgrad@merc.ac.ir) ارسال و تأییدیه مربوطه را دریافت کنند.

دانشجویان رشته مهندسی پزشکی بیو متریال که زمان مصاحبه آن‌ها با زمان مصاحبه در سایر دانشگاه‌ها تداخل دارد، امکان انتقال زمان مصاحبه از صبح به عصر (و بلعکس طبق جدول فوق) وجود دارد. متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به ایمیل تحصیلات تکمیلی (postgrad@merc.ac.ir) ارسال و تأییدیه مربوطه را دریافت کنند.

ساعت دقیق مصاحبه در روز مصاحبه به ایمیل متقاضیان ارسال میگردد و حسب نیاز با تلفن همراه ایشان (اعلام شده از سازمان سنجش) تماس گرفته می‌شود.

لینک برگزاری جلسه مصاحبه در صبح روز مصاحبه به ایمیل متقاضیان ارسال می‌گردد.

نام کاربری جهت شرکت در جلسه مصاحبه، متقاضیان به صورت میهمان (guest) جهت شرکت در جلسه اقدام می‌نمایند.

متقاضیان می‌توانند با مطالعه فایل راهنما، آمادگی لازم جهت شرکت در جلسه مصاحبه را کسب نمایند.

برای اطمینان از برگزاری مناسب جلسه مجازی و تست کیفیت صدا و تصویر، جلسه تست در روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۳/۳۱ در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۴ در نظر گرفته شده است. لینک برگزاری جلسه تست به ایمیل متقاضیان در صبح روز مربوطه ارسال می‌گردد.

زمان مصاحبه دکتری پژوهشگاه مواد و انرژی کی است؟

همه جزئیات لازم درخصوص مصاحبه دکتری 1400 پژوهشگاه مواد و انرژی در متن این مطلب آورده شده است.

فرم صلاحیت عمومی دکتری چیست؟

همه داوطلبانی که تمایل به شرکت در مصاحبه دکترا 1400 سراسری و قبولی در این مقطع تحصیلی دارند، لازم است نسبت به تکمیل فرم صلاحیت عمومی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص فرم صلاحیت عمومی دکتری کلیک کنید.

چگونه از زمان بندی و سایر جزئیات مصاحبه دکترا دیگر دانشگاه‎‌ها مطلع شوم؟

پی اچ دی تست به صورت روزانه اطلاعیه‌های مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها را درج می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مصاحبه دکتری مراجعه نمایید.