اطلاعیه دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص برگزاری مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه علامه طباطبائی شرایط و ضوابط ثبت نام و شرکت داوطلبان در مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری به صورت آنلاین (برخط) و تصویری را به شرح ذیل اعلام کرد:

داوطللبان میتوانند براساس کد رشته هایی که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه معرفی شده اند از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ با مراجعه به سایت آزمون دانشگاه به نشانی https://azmoon.atu.ac.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

توجه: مهلت ثبت نام در مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ دانشگاه علامه طباطبائی تا ۶ خرداد ماه جاری تمدید شد.

شرایط عمومی

– احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره ۱و ۲ آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ سازمان سنجش آموزش کشور.مصاحبه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی

تذکر مهم ۱: داوطلبانی می‌توانند در این مرحله ثبت نام نمایند که حد نصاب تعیین شده دانشگاه را در مرحله اول آزمون کسب نموده و از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه معرفی شوند.

تذکر مهم ۲: رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دکتری می‌بایست متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای آن‌ها، مطابق ستون مربوط به رشته‌های مرتبط، جدول رشته‌ها و مواد امتحانی آزمون دفترچه شماره ۱ آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ باشد.

تذکر مهم ۳: پذیرفته شدگان مرد باید از لحاظ خدمت وظیفه عمومی شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ را دارا باشند.

توجه: مصاحبه از متقاضیان رشته بیمه به زبان انگلیسی انجام خواهد شد.

شرایط شرکت در مصاحبه آنلاین (برخط)

– بارگذاری مدارک درخواستی از سوی داوطلب در سایت آزمون دانشگاه.

تذکر مهم ۴: مصاحبه به صورت آنلاین (برخط) و تصویری مطابق زمانبندی اعلام شده در کارت آزمون برگزار می‌شود و داوطلبان موظفند به صورت آنلاین (برخط) و تصویری در روز و ساعت تعیین شده حضور یابند.

تذکر مهم ۵: داوطلبان در طول مدت مصاحبه ملزم به حضور به صورت آنلاین (برخط) و تصویری می‌باشد و مجاز به قطع تصویر بدون اجازه رییس هیات مصاحبه کننده نیستند.

تذکر مهم ۶: چنانچه داوطلب نخواهد و یا نتواند ارتباط به شیوه آنلاین (برخط) و تصویری را برای مصاحبه برقرار کند، به منزله غیبت و انصراف از مصاحبه تلقی می‌شود.

تذکر مهم ۷: در صورت قطع شدن ارتباط آنلاین (برخط) و تصویری، داوطلب ملزم به برقراری مجدد ارتباط حداکثر ظرف مدت ۲دقیقه می‌باشند. در غیر این صورت به منزله انصراف از مصاحبه تلقی می‌شود.

تذکر مهم ۸: داوطلب موظف به قرار گرفتن در محیطی است که تصویر ایشان به صورت واضح برای کمیته مصاحبه کننده قابل رویت باشد.

تذکر مهم ۹: داوطلب موظف است پیش از شرکت در مصاحبه دکتری نسبت به کنترل وضعیت صدا و تصویر خود در سامانه دانشگاه طبق دستورالعمل و اطلاعیه‌های بعدی معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی اقدام نماید.

تذکر مهم ۱۰: هر گونه حضور فرد دیگری در کنار داوطلب در زمان مصاحبه و مداخله در مصاحبه تخلف محسوب شده و برابر قوانین و مقررات رفتار خواهد شد.

شرایط اختصاصی

– داوطلبان پس از پذیرش نهایی و قبولی در دوره دکتری دانشگاه علامه طباطبائی، قبل از آزمون جامع ملزم به ارائه مدرک زبان معتبر حسب مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه می‌باشند.

لیکن در صورت ارائه و بارگذاری مدرک زبان معتبر در هنگام ثبت نام از امتیاز آن با توجه به دستورالعمل‌های موجود و با تشخیص کمیته مصاحبه کننده برخوردار خواهند شد.

نحوه پذیرش دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه علامه طباطبایی

– پذیرش بر اساس معرفی چند برابر ظرفیت از طرف سازمان سنجش آموزش کشور و با بررسی سوابق علمی و مصاحبه است که مطابق جدول زمانبندی رشته‌ها و روز و ساعت قید شده در کارت آزمون هر داوطلب به صورت آنلاین (برخط) و تصویری برگزار می شود.

– مصاحبه از پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون نیمه متمرکز دکتری از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ لغایت چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ برای هر رشته برگزار خواهد شد.

– امتیاز بررسی سوابق علمی و مصاحبه شیوه آموزشی – پژوهشی ۵۰ است که ۲۰ امتیاز مربوط به آموزشی و پژوهشی، ۳۰ امتیاز به مصاحبه اختصاص داده شده است.

– اگر داوطلبی در یک رشته امتحانی (گرایش یکسان) در دوره‌های مختلف (روزانه، شبانه و پردیس دانشگاهی) در یک جلسه مصاحبه حاضر شود، برای تمامی دوره‌ها نمره مصاحبه یکسان درج می‌شود.

زمان ثبت نام، هزینه ثبت نام و مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده

– داوطلبان لازم است برای ثبت نام در بازه زمانی از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ لغایت ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ با مراجعه به سایت آزمون دانشگاه به نشانی https://azmoon.atu.ac.ir اقدام نمایند.

تذکر مهم ۱۱: