اطلاعیه دانشگاه شیراز درخصوص چگونگی ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، جزئیات چگونگی ثبت نام معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه شیراز به شرح زیر است:

ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکتری دانشگاه شیراز

۱- داوطلبانی میتوانند در مرحله دوم آزمون دانشگاه شیراز شرکت نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی اعلام شده از سوی این دانشگاه را کسب کرده باشند.مصاحبه دکتری دانشگاه شیراز

۲- شرکت در مصاحبه رشته‌های مختلف دانشگاه شیراز مشروط به ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه شیراز می‌باشد.

۳- متقاضیانی که برای چند کد رشته محل (روزانه و پردیس بین الملل)، به دانشگاه شیراز معرفی شده‌اند بدون توجهبه تعداد کد رشته محل‌ها، لازم است یک بار پرداخت اینترنتی را انجام دهند. اما به تعداد کد رشته محل‌ ها (روزانه و پردیس بین الملل) لازم است ثبت نام اینترنتی را انجام داده و کد خرید پرداخت اینترنتی اولین ثبت نام خود را در جعبه مربوط به کد خرید ثبت نام‌های بعدی خود وارد کنند.

۴- داوطلبان لازم است برای ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۰/۳/۳ لغایت ۱۴۰۰/۳/۱۰ به نشانی اینترنتی shirazu.ac.ir مراجعه نموده و پس از ثبت نام اولیه، مدارک مورد نیاز را (به شرح زیر) در سامانه بارگذاری کنند.

با توجه به مجازی بودن مصاحبه و نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی‌های لازم برای شرکت داوطلبان، ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه ضروری و عدم ثبت نام به معنای انصراف از شرکت در مرحله دوم آزمون دانشگاه شیراز می‌باشد.

۵- واریز مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال (صد هزار تومان) به حساب اینترنتی مندرج در صفحه اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام الزامی است.

توجه: مبلغ ثبت نام به عنوان هزینه مصاحبه و بررسی مدارک بوده و غیر قابل استرداد می‌باشد.

زمان مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه شیراز

پس از پایان زمان ثبت نام، لینک مربوط به مصاحبه از طریق بخش مربوطه در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد.

به داوطلبان توصیه می‌شود که در صورت امکان از لپ تاپ نیز برای انجام مصاحبه استفاده نمایند و از گوشی هوشمند خود به عنوان پشتیبان استفاده کنند. متقاضیان می‌بایست از نصب و کارکرد صحیح نرم‌افزار ادوب کانکت و همچنین از کارکرد مناسب سیستم‌های صوتی (میکروفن و بلندگو) و تصویری (وب کم) خود در لپ تاپ و گوشی هوشمند خود قبل از زمان مصاحبه اطمینان حاصل نمایند.

تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی از تاریخ ۱۴۰۰/۳/۱۱ تا ۱۴۰۰/۳/۲۵ مطابق با جدول برنامه زمان بندی بخش‌های مربوطه صورت میگیرد. 

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی مصاحبه دکترا

الف: بارگذاری عکس جدید داوطلب در محل مورد نظر (عکس باید حداکثر مربوط به شش ماه گذشته باشد و این عکس با تصویر دانشجو در هنگام مصاحبه تطبیق داده می‌شود.)

ب: بارگذاری تصویر کارت ملی

ج: بارگذاری فایل پی دی اف به شرح زیر:

تصاویر مدارک زیر، به ترتیب شماره در قالب یک فایل پی دی اف تهیه شده و در محل مورد نظر در سامانه بارگذاری شود.

ضروری است که مدارک به ترتیب زیر در قالب یک فایل پی دی اف (تنها یک فایل) بارگذاری گردد. ترتیب مدارک در فایل پی دی اف به منظور بررسی صحیح آن‌ها بسیار مهم است و توصیه به رعایت آن می‌گردد.

۱. بخش اول: مشخصات داوطلب شامل: نام و نام خانوادگی، کد ملی، رشته – گرایش مورد تقاضا، دوره (روزانه – پردیس خودگردان) (این اطلاعات بر روی یک صفحه تایپ شده و در صفحه نخست فایل پی دی اف قرار داده شود.)

۲- بخش دوم: فرم تکمیل شده مشخصات فردی

۳- بخش سوم: تصاویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۴- بخش چهارم: تصویر کارنامه انتخاب رشته

۵- بخش پنجم: تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به تفکیک که درآن تعداد واحدهای گذرانده شده و معدل هر نیم سال و معدل کل به طور کامل و خوانا درج شده باشد. (دقت شود تمام صفحات ریز نمرات درفایل قرارداده شود)

– توجه: (ریز نمرات به صورت غیر رسمی و پرینت از کارنامه موجود در سامانه دانشگاه محل تحصیل نیز پذیرفته می‌شود.)

تبصره ۱: آن دسته از متقاضیانی که فارغالتحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته میباشند علاوه بر ریز نمرات دوره کارشناسی ناپیوسته میبایست ریزنمرات دوره کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲: متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفهای بوده و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل میشوند لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۷۰دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۱۷۵دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی را تکمیل کرده و ضمیمه کنند.

۶- بخش ششم: تصویر گواهی رتبه (در صورت وجود) با تایید معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل (گواهی دانشجویان دانشگاه شیراز با تایید معاون آموزشی دانشکده).

۷- بخش هفتم: تصویر صورت جلسه دفاع از پایان نامه با درج درجه، تاریخ دفاع و عنوان پایان نامه

۸- بخش هشتم: برای آن دسته از افرادی که از امتیاز مرب