پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

تمدید ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

اطلاعیه دانشگاه ایلام درخصوص زمان برگزاری و مدارک موردنیاز مصاحبه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، مطابق اطلاعیه این دانشگاه، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی (PHD) سال ۱۴۰۳ دو مرحله‌ای است که مرحله اول آن از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفت و مرحله دوم آن شامل مصاحبه علمی و سنجش عملی، بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فن آوری داوطلبان است که توسط دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو صورت می‌گیرد. ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای داوطلبان راه یافته به مرحله دوم (مصاحبه علمی) پذیرش دکتری دانشگاه ایلام، در راستای اجرای این مرحله موارد ذیل به اطلاع داوطلبان گرامی رسانده می‌شود.

نحوه و زمان ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام ۱۴۰۳

زمان ثبت نام در سامانه  از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۸می باشد.

ثبت نام از داوطلبان بر اساس شرایط زیر انجام می‌شود:

۱. تنها افراد شرکت کننده در مرحله اول (آزمون سازمان سنجش) که حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه را کسب کرده باشند، می‌توانند در مرحله دوم شرکت نمایند. به عبارت دیگر منحصراً داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها برای انجام مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی اقدام نمایند که کد رشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند. اگر داوطلبی حد نصاب کد رشته محلی را کسب نموده ولی در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته و درج آن کد رشته محل در فرم انتخاب رشته اینترنتی نکرده باشد، امکان شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی برای وی میسر نخواهد بود
 
۲. داوطلبانی که متقاضی شرکت در جلسه مصاحبه هستند موظف اند که ابتدا به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون مصاحبه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۳ دانشگاه ایلام” ثبت نام خود را انجام دهند و سپس مطابق تاریخ تعیین شده در جدول زمان بندی مصاحبه حضوری در دانشگاه حضور یافته و در جلسه مصاحبه شرکت نمایند.

زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه ایلام ۱۴۰۳

 برنامه زمانی انجام مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله ارزیابی تخصصی) به شرح زیر می باشد:

۱. زمان ثبت نام در سامانه از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۸۰ می باشد .

۲.  مصاحبه دکتری به صورت حضوری بر اساس تاریخ‌ های اعلام شده در جدول زمانبندی مصاحبه دکتری دانشگاه برگزار خواهد شد. برای اطلاع از تاریخ مصاحبه رشته های دانشگاه به (جدول زمانبندی مصاحبه دکتری)  مراجعه نمایید.

۳. ساعت حضور در دانشکده مربوطه (محل برگزاری مصاحبه) ۸ صبح می باشد. جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر صرفا با دانشکده مربوطه تماس حاصل فرمایید. (شماره مسئول دفتر دانشکده ها).

۴. بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط، هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی‌باشد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود که در مهلت تعیین شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشکده مربوط مراجعه نمایند.

به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین‌ عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته محل یا کد رشته محل‌های انتخابی مربوط تلقی می‌گردد.

۵. چنانچه تغییراتی در تاریخ برگزاری مصاحبه صورت گیرد، مراتب (به صورت تلفنی یا با ارسال پیامک) توسط گروه‌های آموزشی یا معاونت آموزشی دانشکده مربوطه به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد.

مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام

نحوه ارزیابی داوطلبان دکتری دانشگاه ایلام

ارزیابی داوطلبان بر اساس سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش علمی انجام می‌گیرد. براین اساس از مجموع ۵۰ امتیاز این مرحله، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری ۲۰ امتیاز و مصاحبه علمی و سنجش علمی ۳۰ امتیاز را شامل می شود.

مدارک مصاحبه دکتری ۱۴۰۳ دانشگاه ایلام

لازم است مدارک ذیل توسط داوطلب تهیه و در روز مصاحبه به مدیر گروه رشته مربوطه ارائه شود، در ضمن اصل مدارک جهت تطبیق و یک نسخه کپی از آن جهت درج در پرونده مصاحبه به همراه داشته باشید.

۱. تاییدیه و کد رهگیری ثبت نام الکترونیکی

تبصره: کد رهگیری موردنظر و تاییدیه ثبت نام الکترونیکی پس از تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه ثبت نام آزمون مصاحبه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۳ دانشگاه ایلام دریافت می شود. و داوطلب موظف به ارائه یک نسخه از آن در روز مصاحبه می باشد.

۲. فرم تکمیل شده مشخصات فردی و سوابق علمی و پژوهشی که در لینک (دریافت فرم شماره ۱) قابل دسترسی است.

۳. یک قطعه عکس پشت نویسی شده

۴. اصل شناسنامه و کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور.

۵. تصویری از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

۶.  فیش پرداختی مبلغ ۱۸۰۰,۰۰۰ ریال (یکصد و هشتاد هزار تومان) به شماره حساب درآمد اختصاصی دانشگاه ایلام (بانک تجارت)

نکته:  بدیهی است بدون پرداخت هزینه و دریافت کد رهگیری ثبت نام الکترونیکی، ثبت نام داوطلب نهایی نشده و متقاضی حق شرکت در جلسه مصاحبه را ندارد.

۷. اصل و کپی مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی (حاوی معدل کل دوره).

تبصره:  آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته ملزم به ارائه اصل و کپی مدرک کاردانی (حاوی معدل) می‌باشند.

۸. اصل و کپی مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد (حاوی معدل کل دوره).

تبصره: داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد هستند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک، مطابق فرم مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی را همراه داشته و ارائه نمایند.(فرم حاوی معدل کل دوره)

۹. اصل و کپی ریز نمرات (کارنامه نهایی) دوره کارشناسی و (اصل و کپی ریز نمرات دوره کاردانی برای دانشجویانی که دوره کارشناسی آن‌ها به صورت ناپیوسته بوده است).

۱۰. اصل و کپی ریزنمرات (کارنامه نهایی) دوره کارشناسی ارشد.

۱۱. یک نسخه از مستندات علمی – پژوهشی شامل مقاله، کتاب، اختراع، اکتشاف و کلیه موارد مشمول دریافت امتیاز که در فرم شماره یک آمده است.

۱۲. برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر بین المللی و المپیادهای علمی دانشجویی لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:

•    برگزیدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره‌های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را نیز کسب و ارائه نمایند.

•    گواهی ثبت اختراع باید دارای تاییدیه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

•    برگزیدگان مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را نیز کسب و ارائه نمایند.

۱۳. یک نسخه از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه داوطلبان فارغ التحصی

۱۴. یک نسخه پروپوزال (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) که هنوز موفق به دفاع از پایان نامه و یا تسویه حساب نشده اند.

۱۵. اصل گواهی شرکت در آزمون‌های ملی و بین‌المللی زبان که در آن نمره زبان اخذ شده مشخص باشد.

۱۶. ارائه پرینت کلیه کارنامه‌های آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۳ که توسط سازمان سنجش منتشر شده است.

۱۷. توصیه‌نامه علمی (دو مورد).

تذکر: ارائه توصیه‌ نامه از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد الزامی می باشد. توصیه نامه دیگر بایستی توسط یکی از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد تکمیل شده باشد. پیشنهاد می شود توصیه نامه در فرم مخصوص (فرم توصیه  نامه) مورد تایید دانشگاه دانشگاه ایلام تنظیم شود و به صورت محرمانه و در پاکت در بسته ارسال گردد.

۱۸. اصل گواهی به انضمام آخرین حکم کارگزینی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی- قطعی و یا رسمی- آزمایشی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

۱۹. ارائه موافقت‌نامه قطعی مبنی بر ادامه تحصیل از طریق سهمیه مربیان به تأیید معاون آموزشی یا معاون اداری و مالی (پشتیبانی) دانشگاه یا موسسه آموزش عالی قابل دسترسی در (فرم سهمیه مربیان).

تبصره: آن دسته از معرفی‌شدگان جهت مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می‌باشند. مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سهمیه را خواهند داشت.

۲۰. تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور را مشخص نماید، جهت برادران الزامیست.

تبصره: برای آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در خدمت وظیفه عمومی هستند، ارائه گواهی از مراجع ذیصلاح مبنی بر اینکه حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ خدمت خود را به اتمام رسانیده‌اند یا در صورت قبولی از خدمت وظیفه ترخیص خواهند شد، الزامیست.

۲۱. ارائه اصل و تصویر کلیه‌ی مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه الزامی می‌باشد.

تبصره: مدارک ناقص بررسی نخواهد شد و صرفا به مدارک ارائه شده و مورد تایید توسط کمیته‌های ارزیابی امتیاز بندهای مورد نظر تعلق می‌گیرد.

۲۲. گواهی استفاده از سهمیه ایثارگران برای دانشجویانی که شرایط استفاده از این سهمیه را طبق دفترچه‌های راهنما دارند.

نکات مهم 

  •  یادآوری می‌شود که در هنگام مراجعه افراد جهت ارزیابی تخصصی، لازم است اصل مدرکی که معدل مندرج در کارنامه آزمون را تایید می‌نماید به همراه سایر مدارک ثبت‌ نامی ارائه نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و ضمن‌ عدم انجام مراحل مصاحبه با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

  • مرحله دوم (مصاحبه) برای هر داوطلب صرفا یکبار و به صورت هماهنگ برای تمامی داوطلبان انجام می‌شود. عدم مراجعه داوطلب در مرحله دوم به منزله انصراف وی تلقی شده و برگزاری مجدد آزمون مرحله دوم امکان‌پذیر نیست.

  • گزینش نهایی داوطلبان در هر کد رشته محل براساس ضوابط مندرج در دفترچه‌های راهنمای این آزمون و حد نصاب تعیین شده توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در هر کد رشته محل و با توجه به اولویت کد رشته محل‌هایی که برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی معرفی شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

    تبصره: اقدامات لازم در خصوص بررسی صلاحیت عمومی بر اساس اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور، برای داوطلبان الزامی است.

  • داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان قرار گیرند، پذیرش آن‌ها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید صلاحیت عمومی آن‌ها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

  • شرکت در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی برای تمامی متقاضیان جهت پذیرش نهایی الزامی می‌باشد.

  • داوطلبان می‌توانند از طریق سایت دانشگاه ایلام اطلاعیه های بعدی مربوط به آزمون مصاحبه را پیگیری نمایند.

مطالب مفید برای داوطلبان معرفی‌شده برای شرکت در مصاحبه دکتری ۱۴۰۲

مصاحبه دکتری

تجربه مصاحبه دکتری

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

تجربه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور

حد نصاب نمره مصاحبه دکتری

پذیرش دکتری با ارشد آموزش محور

عوامل موثر در مصاحبه دکتری

آمادگی برای مصاحبه

نکات مصاحبه دکتری

آمادگی مصاحبه دکتری

سوالات مصاحبه

سوالات مصاحبه دکتری

سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

سوالات پایان نامه در مصاحبه دکتری

سوالات روش تحقیق در مصاحبه دکتری

معرفی خود به انگلیسی در مصاحبه دکتری

هدف از ادامه تحصیل در مقطع دکتری

سوالات زبان در مصاحبه دکتری

 

مدارک موردنیاز

مدارک مصاحبه دکتری

توصیه نامه مصاحبه دکتری

رزومه مصاحبه دکتری

 

نحوه امتیازدهی در مصاحبه

امتیاز مقاله در مصاحبه دکتری

امتیاز کتاب در مصاحبه دکتری

امتیاز مدرک زبان در مصاحبه دکتری

امتیاز تدریس در مصاحبه دکتری

تاثیر سن در مصاحبه دکتری

تاثیر دانشگاه ارشد در مصاحبه دکتری

تاثیر مشروطی در مصاحبه دکتری

 

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها