مشاور عالی سازمان سنجش گفت: زمان انتشار کلید سوالات آزمون دکتری 98 هنوز مشخص نشده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به داوطلبان عزیز توصیه میکنیم جهت اطلاع لحظه ای از آخرین اخبار اعلام نتایج دکتری به کانال دکتری پی اچ دی تست بپیوندند… کلیک کنید… (آدرس کانال phdtest@ در تلگرام)

علیرغم اظهارات مشاور عالی سازمان سنجش، کلید سوالات دکتری 98 منتشر شد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری میزان، درباره زمان انتشار کلید سوالات دکتری و دفترچه سوالات که آزمون آن روز جمعه برگزار شد گفت: دفترچه سئوالات آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۸ در ۲۴۵ کدرشته امتحانی در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

کلید سوالات دکتری 98 - 99

دفترچه‌های شماره دو شامل دفترچه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی نیز در ۷ گروه منتشر شده و قابل دریافت است؛ و در ادامه درباره زمان انتشار کلید سوالات آزمون دکتری ۹۸ گفت: با توجه به اینکه کلید سوالات باید در ۲۴۵ کد رشته امتحانی آماده شود و کاری زمان بر است و هنوز زمان انتشار کلید سوالات مشخص نشده است. به محض اعلام اولیه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی تست، هر ساله پاسخنامه کلیدی آزمون دکتری با فاصله اندکی از برگزاری آزمون منتشر می شد؛ به طوری که زمان انتشار کلید سوالات دکتری 97 تنها یک روز پس از برگزاری آزمون مشخص بود و کلید نیز 4 روز بعد از برگزاری آزمون در روز هشتم اسفند ماه 1397 منتشر شد و داوطلبان از 15 اسفند ماه فرصت داشتند نسبت به اعتراض به کلید آزمون اقدام کنند.

بنابراین در حالی که تعداد رشته های امتحانی آزمون دکتری 98 افزایشی نداشته است (در سال 97 آزمون دکتری در 246 رشته امتحانی برگزار شد)، مشخص نیست که علت نامشخص بودن زمان انتشار کلید سوالات دکتری 98 چیست.

داوطلبان عزیز می توانند جهت تبادل نظر در خصوص کلید سوالات دکتری 98 به صفحات مربوطه مراجعه نمایند:

دانلود سؤالات زبان عمومی دکتری 98

دانلود سؤالات زبان عمومی دکتری 98 – گروه علوم انسانی

دانلود سؤالات زبان عمومی دکتری 98 – گروه کشاورزی و منابع طبیعی